Strona główna / Lokalne / Martwe ptaki należy zgłaszać straży miejskiej

Martwe ptaki należy zgłaszać straży miejskiej

W Świnoujściu obowiązuje alarm związany z występowaniem ptasiej grypy. Dzikie ptaki zarażają się po kontakcie z chorym osobnikiem. Co zatem zrobić, gdy widzimy martwego ptaka?

Większość zakażeń wśród ludzi nastąpiła po kontakcie z żywym lub martwym drobiem lub ptactwem dzikim. Dlatego też bezwzględnie należy przestrzegać poniższych zaleceń, które pozwalają zmniejszyć ryzyko zakażenia się wirusem:

Ptasia grypa to choroba wirusowa, stwarzająca zagrożenie przede wszystkim dla ptaków-zarówno dzikich, wolnożyjących, jak i dla drobiu hodowanego przez ludzi. Pod pojęciem ptasiej grypy kryją się różne podtypy wirusów różniące się zjadliwością, zakaźnością oraz możliwości transmisji na ludzi.

Nie wolno też dotykać znalezionych zwłok padłych ptaków, należy niezwłocznie informować o takich przypadkach służby weterynaryjne – przestrzega wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski. Osoby, które zauważą martwe lub chore ptaki powinny zgłosić ten fakt STRAŻY MIEJSKIEJ – tel. 91 321 99 40.

Zobacz również

Firmy w ING mogą skorzystać z innowacyjnej usługi – aplikacji eTerminal

ING wdrożył aplikację mobilną, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na telefonie lub tablecie z systemem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.