Strona główna / Lokalne / PKP wprowadza roczny rozkład jazdy 2016/17

PKP wprowadza roczny rozkład jazdy 2016/17

Oo 11 marca obowiązuje nowy rozkład jazdy pociągów. Dla Świnoujścia istotne są całoroczne pociągi IC jeden do Przemyśla, a drugi do Katowic.

Nowy rozkład jazdy pociągów regionalnych i przygranicznych został stworzony zgodnie z zamówieniem samorządów wojewódzkich. Projektując siatkę połączeń i ustalając częstotliwość kursowania pociągów, organizatorzy przewozów brali pod uwagę możliwości finansowe, opinie i sugestie mieszkańców regionów oraz uwarunkowania techniczne i organizacyjne. Jako przewoźnik wspólnie z samorządami dążymy do stworzenia rozkładu jazdy, który w możliwie największym stopniu zaspokaja potrzeby lokalnej społeczności. Od 11 grudnia na trasy kolejowe będzie wyjeżdżało średnio ponad 1800 pociągów Przewozów Regionalnych. W naszej ofercie pojawi się ponad 70 nowych połączeń, a dzięki inwestycjom zrealizowanym przez zarządcę infrastruktury na niektórych trasach skróci się czas podróży oraz powstaną nowe przystanki kolejowe.

województwo zachodniopomorskie

• Nowy poranny bezpośredni pociąg ze Szczecina do Zielonej Góry.
• Korzystniejsze terminy kursowania pociągów na trasie Szczecin – Szczecinek.
• Zakończenie remontu mostu w Karlinie: koniec utrudnień na trasie Białogard – Kołobrzeg.
• Kolejne nowe pojazdy na trasach regionalnych w pierwszym kwartale 2017 roku.

 

Zobacz również

Kolejna zmiana rozkładu Emilbus dla sołectw

Uprzejmie informujemy, że wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom dokonaliśmy, w porozumieniu z firmą EMILBUS kolejnych zmian …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.