Strona główna / Lokalne / Piszesz jak kura pazurem? Ciekawa konferencja

Piszesz jak kura pazurem? Ciekawa konferencja

7 grudnia  w Szkole Podstawowej nr 2 w Świnoujściu odbyła się II Konferencja z cyklu: “Czy przestaniemy pisać odręcznie? Rozważania nad przyczyną trudności w pisaniu.”

Było to drugie spotkanie poświęcone problemowi pisania wśród dzieci i młodzieży, na którym przedstawiono rozwiązania dla poprawy jakości pisania przez uczniów. Mgr Monika Markowiak (terapeutka i pomysłodawczyni przedsięwzięcia) przedstawiła dwa referaty: „Dlaczego warto pisać odręcznie?” i  „Rozwijanie sprawności motorycznej u dzieci” . W drugiej części na  specjalnie zaproszenie wystąpiła Pani mgr Iwona Rusajczyk wygłosiła wykład p.t.: „Wykorzystanie psychologii pisma i psychologii rysunku w diagnozowaniu problemów i deficytów ucznia” Pani Rusajczyk jest grafologiem, psychoprofilaktykiem,  trenerem rozwoju osobistego, wykładowcą psychologii pisma i rysunku w szkołach wyższych. Jest autorką książki „ Grafologia Komplementarna. Pismo w świecie archetypów i symboli ” oraz współautorką informatora „Grafologiczny Niezbędnik”. Przeprowadziła ona również dwudniowy kurs (8-9 grudnia w SP2) p.t. „Grafologia pedagogiczna. Pismo i rysunek ucznia w diagnozie i terapii pedagogicznej”.

Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem i na wiosnę przyszłego roku planowana jest kontynuacja spotkań dot. odręcznego pisania.

Honorowy patronat nad konferencją objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Świnoujście.

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

Jeden komentarz

  1. Super strona i jeszcze lepszy artykuł. Ciekawy, przemyślany, nowatorski.
    Czekam na więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.