Strona główna / Lokalne / Piszesz jak kura pazurem? Ciekawa konferencja

Piszesz jak kura pazurem? Ciekawa konferencja

7 grudnia  w Szkole Podstawowej nr 2 w Świnoujściu odbyła się II Konferencja z cyklu: „Czy przestaniemy pisać odręcznie? Rozważania nad przyczyną trudności w pisaniu.”

Było to drugie spotkanie poświęcone problemowi pisania wśród dzieci i młodzieży, na którym przedstawiono rozwiązania dla poprawy jakości pisania przez uczniów. Mgr Monika Markowiak (terapeutka i pomysłodawczyni przedsięwzięcia) przedstawiła dwa referaty: „Dlaczego warto pisać odręcznie?” i  „Rozwijanie sprawności motorycznej u dzieci” . W drugiej części na  specjalnie zaproszenie wystąpiła Pani mgr Iwona Rusajczyk wygłosiła wykład p.t.: „Wykorzystanie psychologii pisma i psychologii rysunku w diagnozowaniu problemów i deficytów ucznia” Pani Rusajczyk jest grafologiem, psychoprofilaktykiem,  trenerem rozwoju osobistego, wykładowcą psychologii pisma i rysunku w szkołach wyższych. Jest autorką książki „ Grafologia Komplementarna. Pismo w świecie archetypów i symboli ” oraz współautorką informatora „Grafologiczny Niezbędnik”. Przeprowadziła ona również dwudniowy kurs (8-9 grudnia w SP2) p.t. „Grafologia pedagogiczna. Pismo i rysunek ucznia w diagnozie i terapii pedagogicznej”.

Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem i na wiosnę przyszłego roku planowana jest kontynuacja spotkań dot. odręcznego pisania.

Honorowy patronat nad konferencją objął Zachodniopomorski Kurator Oświaty i Prezydent Miasta Świnoujście.

Zobacz również

Karsiborska przeprawa promowa stoi. Poczekamy co najmniej godzinę!

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość z powodu dużej kolejki, jaka ma miejsce z obu …

Jeden komentarz

  1. Super strona i jeszcze lepszy artykuł. Ciekawy, przemyślany, nowatorski.
    Czekam na więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.