Strona główna / Lokalne / Podawał się za brata, bo był poszukiwany listami gończymi

Podawał się za brata, bo był poszukiwany listami gończymi

Mężczyzna poszukiwany trzema listami gończymi został zatrzymamy przez policjantów ze Świnoujścia. 29-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, chcąc ukryć swoją tożsamość, podawał się za brata. Zgodnie z postanowieniem wymiaru sprawiedliwości mężczyzna trafi do zakładu karnego.

Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu podczas obchodu rejonu służbowego ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości mężczyzna.

Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zastali dwie kobiety i dwóch mężczyzn. Jeden z legitymowanych nie posiadał żadnego dokumentu stwierdzającego tożsamość. Mężczyzna podał personalia, jednak nie potrafił sobie przypomnieć daty urodzenia. Mundurowi zweryfikowali jego dane osobowe na podstawie dowodu osobistego, który znaleźli w kieszeni kurtki.

Po sprawdzeniach w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego podawał się za swojego brata. Policjanci szybko poznali przyczynę takiego zachowania – mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości i był poszukiwany trzema listami gończymi wydanymi przez szczeciński i goleniowski sąd.

Maskarada w wykonaniu poszukiwanego zakończyła się założeniem na jego ręce kajdanek i wizytą w policyjnym areszcie.

Zgodnie z wyrokami sądów 29-latek trafi teraz do zakładu karnego, gdzie spędzi blisko rok.

asp. szt. Beata Olszewska, oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.