Strona główna / Lokalne / Studium na drogę Świnoujście – Troszyn już gotowe

Studium na drogę Świnoujście – Troszyn już gotowe

W Międzyzdrojach zaprezentowano Studium Techniczno – Ekonomiczno – Środowiskowe  dla drogi S3 na odcinku Świnoujście – Troszyn o długości ok. 34,5 km. Dokument był potrzebny do prac przygotowawczych dla ostatniego odcinka drogi S3, który nie ma wydanej decyzji. Budowa odcinka S3 Świnoujście – Troszyn planowana jest w latach 2018-2022.

W dokumentacji zostały przeanalizowane możliwe warianty przebiegu drogi, określone jej parametry techniczne i zbadany wpływ drogi na środowisko naturalne. Na podstawie analizy wielokryterialnej zostanie wskazany preferowany przez inwestora – najkorzystniejszy wariant realizacji tej drogi. Ostatecznego wyboru wariantu dokona w decyzji środowiskowej Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska.

Droga ekspresowa S3 rozpocznie się od terminalu promów morskich w Świnoujściu (rejon obecnego skrzyżowania ulic fińskiej i duńskiej). Odcinek kończył się będzie na istniejącej obwodnicy Troszyna, Parłówka i Ostromic. Droga będzie przebiegała przez Woliński Park Narodowy, który zajmuje całą szerokość wyspy Wolin. Ze względu na specyfikę tego obszaru większość wariantów nie będzie znacząco odbiegała od obecnego przebiegu DK nr 3.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.