Strona główna / Lokalne / Od 10 lat po stronie branży turystycznej

Od 10 lat po stronie branży turystycznej

Świnoujska Organizacja Turystyczna obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Przez ten czas zorganizowała wiele przedsięwzięć mających przedłużać sezon turystyczny. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podziękował prezesowi Piotrowi Piwowarczykowi oraz członkom ŚOT za dotychczasową działalność.

Podwaliny pod Świnoujską Organizację Turystyczną stworzył Ryszard Szczepański organizując Świnoujskie Towarzystwo Turystyczno Uzdrowiskowe, później powstał ŚOT z prezesem Andrzejem Lebdowiczem. W kolejnych latach organizacją kierował Michał Barkas. Ostatnie lata ŚOT działa pod skrzydłami Piotra Piwowarczyka.

Organizacja reprezentuje interesy firm turystycznych. Miasto Świnoujście jest założycielem. Oprócz samorządu, do organizacji należą właściciele hoteli, apartamentowców i biur podróży. Celem ŚOT jest kreowanie i upowszechnianie wizerunku Świnoujścia, jako regionu atrakcyjnego turystycznie w kraju i zagranicą i podejmowanie działań w celu zwiększenia liczby turystów odwiedzających miasto oraz integrowanie samorządu terytorialnego z przedstawicielami branży turystycznej.

– Dziś udaje się nam przedłużać sezon turystyczny. To również dzięki państwa działalności – zwrócił się Janusz Żmurkiewicz. – Miasto będzie rozwijało się w tym kierunku, bo trzeba wykorzystać jego morski charakter. Przed nami wiele inwestycji. Będziecie mogli je obserwować w najbliższych latach. Proszę o cierpliwość. Turystyka to jedna noga naszego miasta. Jest także druga, ona też powinna się rozwijać – dodał.

Aby uczcić 10-lecie Świnoujskiej Organizacji Turystycznej, w Hotelu Trzy Wyspy zorganizowano uroczyste spotkanie. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele Zachodniopomorskiej Organizacji Turystycznej, Urzędu Marszałkowskiego, a także 8. Flotylli Obrony Wybrzeża.

Podczas uroczystej kolacji w podziękowaniu za dotychczasową działalność pamiątkowe grawertony powędrowały w ręce pana Ryszarda Szczepańskiego z Biura Turystyki Skandynawskiej Fregata, pani Julii Fajkowskiej z hotelu Trzy Wyspy, pana Jarosława Michałowa z Color Copy, pana kmdr. Krzysztofa Zdonka – dowódcy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, Janusza Żmurkiewicza – prezydenta Świnoujścia, Jarosława Włodarczyka – prezesa świnoujskiego WOPR, a także załogi Fortu Gerharda.

Zobacz również

Firmy w ING mogą skorzystać z innowacyjnej usługi – aplikacji eTerminal

ING wdrożył aplikację mobilną, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na telefonie lub tablecie z systemem …

5 komentarzy

  1. Dla mnie sezon turystyczny „przedłużają” promy Unity Line. Bo to baza wypadowa do Szwecji, ale co się dzieje po polskiej stronie, poza „sezonem”? Dobre pytanie.

  2. Jak dalej Szczecinianie będą rządzić się w tym mieście (czyt. ZMPSiŚ), a którzy maja kompleksy, że nie są jednak nad morzem, to okaże się, że to zabetonowane miasto nie jest kurortem, tylko zagłębiem przemysłowym. Jeszcze Panie Prezydencie postaw tu hutę, bo to domowe spalarnie śmieci za mało kopcą.

  3. Prezydent zatrzymał się w czasach komuny i nie rozumie że dzisiaj świat działa inaczej. Takie gadki że druga noga też się musi rozwijać to jak zapewnianie kury że nie trafi do rosołu. To oszukiwanie ludzi ze wszystko da się pogodzić, a mądrzy ludzie wiedzą że się nie da.

  4. Normalnie sami sobie wręczyli nagrody.

  5. Problem tylko w tym że ta druga ma zostać tak napompowana, że zacznie skutecznie podcinać pierwszą. I wtedy cała turystyka się wywróci bo czyste otoczenie i przyroda to będzie już niebawem najważniejszy czynnik konkurencyjności między kurortami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.