Strona główna / Lokalne / Za śmieci podrzucane z targowiska płacą wszyscy mieszkańcy!

Za śmieci podrzucane z targowiska płacą wszyscy mieszkańcy!

Kartony i worki z odpadkami z okolicznych punktów handlowych wędrują do ulicznych śmietniczek. To co się nie zmieści, układane jest obok. Firma sprzątająca miasto zabiera śmieci, ale kosztami obciąża miasto. Śmieci traktowane są jako podrzucane. Ostatecznie  płacą za nie wszyscy mieszkańcy.

Miasto ma problem z odpadami podrzucanymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych, tj. przy znakach drogowych, na trawnikach czy na miejscach parkingowych przy ulicy Wojska Polskiego prowadzącej do granicy z Niemcami.

W tym przypadku mamy do czynienia z tak zwanymi „odpadami produkcyjnymi”, należy przypomnieć, że to  po stronie każdego z handlujących, leży konieczność podpisania umowy na wywóz nieczystości z jego punktu handlowego. Niestety, są jeszcze tacy przedsiębiorcy, którzy umów na śmieci nie mają, a swoje odpady na tereny administrowane przez miasto. Takie sprzątanie nielegalnych wysypisk to dodatkowy koszt rzędu 40 tysięcy złotych rocznie.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

3 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Za czasów z tego znienawidzonego przez Was prl’u nie było takich problemów.

  2. Niech sprawdzą właścicieli posesji co maja poddzierżawione po parę miejsc i jeden mały pojemnik wywożony raz w tygodniu

  3. Skąd pewność ,że to śmieci z targowiska ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.