Strona główna / Lokalne / Intercity opóźnione? Firma liderem spóźnialskich przewoźników

Intercity opóźnione? Firma liderem spóźnialskich przewoźników

Pociąg do Warszawy miał odjechać ze stacji w Świnoujściu o godz. 20.43. Ostatecznie odjechał godzinę później. Sprawdziliśmy jak często pociągi Intercity się spóźniają. Jak wynika z raportu Urzędu Transportu Kolejowego, największe problemy z punktualnością ma właśnie Intercity (76,87 proc.). Najbardziej punktualna jest niemiecka kolej UBB (99,01 proc.)

W III kwartale 2016 roku punktualność kolejowych przewozów pasażerskich w całej Polsce kształtowała się na poziomie 91,43% (względem 91,70% w II kwartale 2016 roku). W tym okresie licencjonowani przewoźnicy kolejowi uruchomili łącznie 427,7 tys. pociągów (o ok. 4,5 tys. więcej niż w poprzednim). Średni czas opóźnień pociągów na stacji końcowej (wraz z opóźnieniami do 5 minut) wyniósł 9 minut 17 sekund. Największy odsetek stanowiły pociągi opóźnione do 5 minut – 54,5% (blisko 44 tysiące) oraz od 5 do 60 minut – 43,4% (35 tysięcy). Odwołano 1 534 pociągi.

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Brawo, tak trzymać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.