Strona główna / Lokalne / Mieszkańcy wstrzymali oddech! Czy będą pieniądze na tunel?

Mieszkańcy wstrzymali oddech! Czy będą pieniądze na tunel?

Do końca roku miała zapaść decyzja o finansowaniu budowy tunelu pod Świną. Dzisiejszy piątek jest ostatnim dniem roboczym 2016 roku. Czy mieszkańcy dziś poznają ważną dla nich decyzję?

Zakończyło się postępowanie konkursowe  w Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT). To ta instytucja oceniała projekt złożony przez Świnoujście na dofinansowanie budowy tunelu pod Świną. 85 proc. wartości tunelu miałoby pochodzić z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

– Postępowanie konkursowe zakończyło się. Dokumenty zostały przesłane do ministerstwa. To formalnie ma 30 dni na podjęcie decyzji i podanie jej do wiadomości. W magistracie czekamy na ważną dla nas informację tak samo jak wszyscy mieszkańcy – mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

W kwietniu br. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę tunelu, który połączy wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu. W lipcu wpłynęło do Dyrekcji 14 wniosków w tej sprawie.

Zobacz również

Za 7 miesięcy ta część parku zmieni się nie do poznania. Zobacz zdjęcia!

Kolejny kwartał Parku Zdrojowego przechodzi metamorfozę. Już widać, jak powstają nowe, utwardzone alejki. Będą też …

2 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Ja nie wstrzymałem oddechu.
    Precz z tunelem!!!
    Tunel jest dla frajerów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.