Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Setki orszaków w całej Polsce… także w Świnoujściu   

[ZDJĘCIA i FILM] Setki orszaków w całej Polsce… także w Świnoujściu   

Po raz pierwszy w Świnoujściu zorganizowano tradycyjny orszak Trzech Króli. Inicjatywa spotkała się z ogromnym entuzjazmem. Ulicami miasta szły setki świnoujścian ze swoimi dziećmi. Orszak Trzech Króli, jest to przedstawienie Jasełek wystawiane w przestrzeni publicznej, na ulicach wiosek, miast i miasteczek w Polsce oraz zagranicą. Pierwszy raz zorganizowano go w Świnoujściu z inicjatywy ks. Piotra Superlaka.

Uliczny korowód jasełkowy rozpoczął się Mszą św. o godz. 11:30 w kościele pw. NMP Gwiazdy Morza (przy ul. Piastowskiej). O godz. 12:30 wyruszył z kościoła i przeszedł ulicami miast Piastowską, B. Chrobrego, Armii Krajowej na Plac Wolności, gdzie Trzej Królowie złożyli pokłon Dzieciątku Jezus. Trasę orszaku zabezpieczali policjanci.

W centrum miasta mieszkańcy kolędowali i uczestniczyli w Jasełkach przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1. Także 8 Flotylla Obrony Wybrzeża zaangażowała się w pomoc przy organizacji tradycyjnego orszaku i poczęstowała wszystkich uczestników wojskową grochówką.

Zobacz również

PGE: będziemy wspierać odbudowującą się Ukrainę. Spotkanie prezesa PGE z ambasadorem Ukrainy

Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej spotkał się z ambasadorem Ukrainy w Polsce …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.