Strona główna / Lokalne / Turnieje mini siatkówki dziewcząt i chłopców

Turnieje mini siatkówki dziewcząt i chłopców

MMKS „Maraton” Świnoujście wraz z firmą „GAZ-SYSTEM” współorganizował w grudniu dwa Turnieje Mini Siatkówki dla dziewcząt i chłopców.

Oba turnieje rozgrywane w Hali Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Świnoujściu rozgrywane były w ramach IMS, systemem „każdy z każdym”. Formuła ta pozwoliła wszystkim zespołom na rozegranie aż 3 spotkań do 2 wygranych setów.

Mini siatkówka wśród dzieci to przede wszystkim wstęp do tej bardziej dojrzałej odmiany siatkówki , którą możemy oglądać tak często w telewizji. Tak kiedyś zaczynał swoją przygodę znany świnoujski siatkarz – Mistrz Europy i Świata a także Olimpijczyk z Londynu w 2012 roku – Michał Ruciak. W roku 1995 i 1996 dwukrotnie wygrał największy Turniej Mini Siatkówki w Polsce w kat. „Dwójek” i „Trójek” !

W hali ZSO mogliśmy zobaczyć następców M. Ruciaka a także poszukać nowych talentów siatkarskich. Dzięki takim imprezom mamy dajemy szansę młodym adeptom siatkówki na sprawdzenie się w tej trudnej technicznie dyscyplinie sportu !

Turniej w tzw. „kuźni siatkarskich talentów” , czyli w popularnej „Dziesiątce” to ciekawa inicjatywa dla dzieci z Naszego Miasta ! Dzięki takim firmą jak „Gaz-System”, który był współorganizatorem Turniejów mogliśmy wesprzeć Szkoły w sprzęt do gry w siatkówkę.

Mamy nadzieję, że grudniowe turnieje nie były ostatnimi jakie przeprowadziła młodzież i trenerzy z MMKS „Maraton” Świnoujście dla dzieci ze świnoujskich szkół!? Do zobaczenia w roku 2017 !

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.