Strona główna / Lokalne / Zawiadomił o kradzieży samochodu, bo zapomniał, że go pożyczył

Zawiadomił o kradzieży samochodu, bo zapomniał, że go pożyczył

Mandat w wysokości 500 zł. otrzymał mieszkaniec Polic, który powiadomił o kradzieży Lexusa, do której nie doszło. Mężczyzna w chwili zgłoszenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jego oświadczenie od początku było niespójne, ale 55- latek upierał się przy tym, że auto zostało ukradzione. Jak się później okazało samochód pożyczył krewnej ze Świnoujścia.

Kilka minut po północy do operatora numeru alarmowego 112 zadzwonił mężczyzna. Trwająca kilkanaście minut rozmowa dotyczyła samochodu, który według zgłaszającego został mu ukradziony. Mężczyzna tłumaczył, że widział pojazd po raz ostatni kilka godzin temu. Jak określił Lexusa nie ma więc został ukradziony.

W trakcie zgłaszania 55 – latek kilkukrotnie zmieniał wersję okoliczności, w których doszło do kradzieży. Jako miejsce ostatniego parkowania raz wskazywał Police, za chwilę Świnoujście. Mimo tego, że jego wiedza na temat zdarzenia była niespójna upierał się, że do kradzieży doszło.

Ostatecznie  po wykonaniu czynności funkcjonariusze ustalili, że samochód znajduje się w Świnoujściu u krewnej, której Lexusa sam pożyczył kilka dni wcześniej. Jak się okazało zgłaszający miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu został ukarany grzywną w postępowaniu mandatowym w wysokości 500 zł za bezpodstawne wezwanie Policji.

Zobacz również

13-latek uciekł z domu w Świnoujściu. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Świnoujska policja prosi o pomoc w poszukiwaniach Jakuba Matczaka, 13-letniego mieszkańca Świnoujścia. Chłopiec w dniu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.