Strona główna / Lokalne / Powstaną mieszkania dla osób o zarobkach na średnim poziomie

Powstaną mieszkania dla osób o zarobkach na średnim poziomie

Aktualnie miasto skupia się i przygotowuje się do budowy mieszkań w ramach programu społecznego budownictwa czynszowego oraz budowy mieszkań komunalnych ,tym bardziej, że zgodnie z informacjami ,które posiadamy, granica pomiędzy lokalami socjalnymi i komunalnymi ma się , w wyniku prac legislacyjnych,  zacierać.

Samo budownictwo na wynajem ma wypełnić lukę na rynku mieszkaniowym. Skierowane będzie do osób o zarobkach na średnim poziomie, które nie mają szans na mieszkanie komunalne ze względu na zbyt wysokie dochody i dla których stawki na rynku komercyjnym są nie do przeskoczenia.

Pierwszy budynek czynszowy ma powstać przy ulicy Steyera. Na łącznej powierzchni ok. 2,7 tys. m2 powstanie około  50 mieszkań wraz z komórkami, miejscami postojowymi podziemnymi i naziemnymi, rowerownią oraz windą. Mieszkania nie będą sprzedawane najemcom, lecz na zawsze pozostaną w zasobach gminy.  Obok powstanie budynek komunalny, również liczący około 50 mieszkań. Prace budowlane mają ruszyć w lipcu 2017 roku i zakończyć w grudniu 2018 roku. Oprócz tego, w tym miesiącu, miasto złożyło wniosek aplikacyjny do programu rządowego Mieszkanie Plus. O ile zostanie on zaopiniowany pozytywnie, może w jego ramach powstać kolejnych 200 mieszkań.

Zobacz również

Chcesz pracować w dziale utrzymania tunelu? Jest praca

Jest praca. Inspektor w dziale utrzymania tunelu pod Świną. Kandydaci powinni mieć wykształcenie min. średnie …

Jeden komentarz

  1. może będzie w końcu konkurencja co wynajmują malutkie kawalerki po 1300-1500zł! nigdzie nie ma takich cen jak w świ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.