Strona główna / Lokalne / Uczniowie ze Świnoujścia rozpoczęli ferie zimowe

Uczniowie ze Świnoujścia rozpoczęli ferie zimowe

Od piątku zimowy odpoczynek rozpoczęli uczniowie z województwa zachodniopomorskiego. Razem z nimi ferie mają uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego i opolskiego. Ich przerwa w nauce potrwa do 26 lutego. Nasz reporter na dworcu kolejowym przyglądał się wyjazdom uczniów.

– Jadę razem z rodzicami do Zakopanego. Mam nadzieję, że nauczę się jeździć na desce snowbordowej. Kask i kombinezon już mam – mówi 12-letni Kuba.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii zimowych w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie. Jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe trwały w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Organizacja ferii w jednym terminie dla uczniów ze wszystkich województw powodowała wiele perturbacji komunikacyjnych i spore kłopoty w zakresie możliwości skorzystania z ośrodków wypoczynkowych i bazy turystycznej w chętnie odwiedzanych w okresie zimy województwach.

Następne wolne dni od nauki przypadają w terminie od 13 do 18 kwietnia z okazji świąt wielkanocnych.

Zobacz również

GAZ-SYSTEM zakończył budowę gazociągu Baltic Pipe

GAZ-SYSTEM zakończył budowę Baltic Pipe – najważniejszego projektu energetycznego realizowanego w ramach rządowej strategii dywersyfikacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.