Strona główna / Lokalne / Uczniowie ze Świnoujścia rozpoczęli ferie zimowe

Uczniowie ze Świnoujścia rozpoczęli ferie zimowe

Od piątku zimowy odpoczynek rozpoczęli uczniowie z województwa zachodniopomorskiego. Razem z nimi ferie mają uczniowie z dolnośląskiego, mazowieckiego i opolskiego. Ich przerwa w nauce potrwa do 26 lutego. Nasz reporter na dworcu kolejowym przyglądał się wyjazdom uczniów.

– Jadę razem z rodzicami do Zakopanego. Mam nadzieję, że nauczę się jeździć na desce snowbordowej. Kask i kombinezon już mam – mówi 12-letni Kuba.

Od roku szkolnego 2003/2004, zgodnie z przyjętą zasadą, terminy ferii zimowych w kolejnych latach zmieniają się cyklicznie. Jeśli w jednym roku w określonej grupie województw ferie zimowe trwały w drugiej połowie stycznia, to wówczas w następnym roku termin ferii w tej grupie województw przypadnie na pierwszą połowę lutego. Podziału na województwa dokonano biorąc pod uwagę liczbę uczniów.

Organizacja ferii w jednym terminie dla uczniów ze wszystkich województw powodowała wiele perturbacji komunikacyjnych i spore kłopoty w zakresie możliwości skorzystania z ośrodków wypoczynkowych i bazy turystycznej w chętnie odwiedzanych w okresie zimy województwach.

Następne wolne dni od nauki przypadają w terminie od 13 do 18 kwietnia z okazji świąt wielkanocnych.

Zobacz również

Uwaga. Zamknięta część chodnika i ścieżki rowerowej

Od czwartku 20 lutego do 4 marca 2020 r. wyłączona z ruchu będzie część chodnika …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.