Strona główna / Lokalne / Terminal kontenerowy. Emocje sięgają zenitu

Terminal kontenerowy. Emocje sięgają zenitu

Na ulicach prawobrzeża pojawiły się plakaty przypominające o radnych, którzy byli przeciwni podjęciu uchwały mającej ułatwić uzyskanie pełnych informacji i raportów dotyczących budowy w Świnoujściu terminala kontenerowego.

Przypomnijmy, uchwała powstał z inicjatywy radnych klubu SLD i został poparta przez 9 radnych. Przeciw jej podjęciu było 10 radnych – wszyscy PO, PIS (Andrzej Mrozek) i Grupy Morskiej (wszyscy radni przeciw uchwale). Jeden radny PIS Andrzej Staszyński wstrzymał się od głosowania.

– Zostaliśmy zdradzeni. Jak na razie z każdym z kim rozmawiam, ma takie same odczucia – pisze pan Janusz, mieszkaniec prawobrzeża, który przysłał nam zdjęcie. – Nie mam zdania na temat terminalu. To znaczy jestem sceptykiem, ale czekam na konkrety. Ta uchwała mogła pomóc w wyjaśnieniu wielu moich wątpliwości. A przede wszystkim odpowiedzieć na pytanie, czy nam się to opłaca. Zachowanie radnych, szczególnie naszych, z prawobrzeża – Zdzisława Merchelskiego i Sławomir Nowickiego jasno pokazało po której stanęli stronie – na pewno nie mieszkańców! Sławomirze, bo się znamy, zawiodłeś nas. I to bardzo! – napisał.

Można domniemywać, że autorami akcji plakatowej są członkowie jednego z lokalnych stowarzyszeń. Specjalne oświadczenie, potępiające decyzję 10 radnych w tej sprawie wydały trzy lokalne stowarzyszania: Słoneczny Uznam, Stowarzyszenie Prawobrzeża i Stowarzyszenia Zielone Wyspy (w organizacji). Kolejne stowarzyszenie tego typu powstaje w Międzyzdrojach i … Szczecinie (Ratujmy Orła). Do tematu wrócimy wkrótce.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

33 komentarze

 1. Jak patrze i ich tak słucham to jestem zdania że oni chyba nie do końca zdają sobie sprawę że strzelili sobie w kolano i teraz robiąwszystko by przekręcić to na drugą stronę. To przecież jest śmieszne więc niech panowie radni sie nie kompromitują

 2. Ja z Bremenhaven

  Co polaczki, my Niemce my sporo placim oiro zdrajcom co to ze nie popieraja waszego terminala.
  Sorki za ogonki nie mam polskiej klawiatury.

 3. ????∼∜∞∗????????????

  Za ile srebrników się sprzedaliście Judasze?

 4. Coś czuje że takie działania to początek końca Grupy Morskiej. A szkoda bo mieli czasem fajne pomysły, ale chyba znaleźli złego doradce. Pójdą na dno jak kotwica, chyba że wybrną z patowej sytuacji w której się znaleźli- moim zdaniem powinni poprzeć tą uchwałę

 5. Mieszkaniec Warszowa

  Stowarzyszenie ZA TERMINALEM jest 100 razy większe od wszystkich waszych. Wszystkie stowarzyszenia przeciwne budowie terminala działają na korzyść portów niemieckich i rosyjskich.
  Co z was ludzie ? Macie w gdzieś dobro kraju ! Patrzycie tylko aby wam było dobrze ! Świnoujście z terminalem to będzie prawdziwy port. Czy chcecie dalej aby syfił wungiel, i syfy z nab. chemików i tego nabrzeża obok ?

 6. ale trzeba być nie mądrym, żeby sobie strzelić takiego gola…. Grupka Morska zaraz będzie grupunią jak tak dalej będzie robić. Nie można było się np. wstrzymać się od głosu skoro interesy p. Kowalewski, Kuczyński i inne ludzie z portu nie pozwalały zagłosować za? To wygląda jakby grupunii doradzał ktoś, kto chce ją rozwalić od środka.

 7. Miś Puchatek z portu

  Terminal- ani tak ani nie. Pełna informacja trzy razy TAK.

 8. Zachowanie ludzi odpowiedzialnych za te plakaty jest co najmniej grubiańskie i hamskie. Przypominające, totalną opozycję w Sejmie. Jestem za terminalem kontenerowym! Niemcy ręce zacierają, jak widzą takich patafianów, którzy blokują budowę terminalu. Wierzę, że zwycięży Polska Racja Stanu i terminal powstanie.

 9. To jest jezyk nienawiści piętnowanie ludzi za to, że wykonują mandat radnego powinna się tym prokuratura zając i to z urzedu

  • Co ty za bzdury piszesz? A może to Ty Zdzichu? Prosze przeczytać sobie tekst ślubowania radnego. Radny powinien być głosem mieszkańców, a jak się nim nie jest tylko się reprezentuje swoje lub cudze interesy to właśnie po to są mieszkańcy aby im przypominać. Gratulacje dla inicjatorów akcji!!!

  • Oj tęczowy radny z PO się odezwał? Język nienawiści – straszne. Co jak teraz zrobię. Boję się … boję. A poważnie- wykonywanie mandatu radnego polega na dbaniu o interesy lokalnej społeczności – w pierwszej kolejności.
   I co ? O g..wno. Dziwie się, że te plakaciki takie ugrzecznione. Mieszkańcy powinni pokazać gdzie jest miejsce takich radych, którzy za własny lub polityczny interesik zdradzają swoich wyborców. W domu- przed telewizorem!!!! Nie na sali sesyjnej!

  • Ratunku! Niemcy mnie biją! Ratunku…… blellelelle hahahha

 10. SLD to trzesiportki i robią wszystko dla populizmu aby przypodobać się bo już znikną ze sceny politycznej

 11. Terminal TAK bo to jest rozwuj miasta i dochody

 12. Nie w tej lokalizacji

  Niech zbudują, ale na zaoranym do poziomu 0 terenie obecnego portu. Skońćzy się chociaż pylenie. Ale pozostanie i tak hałas

 13. Szanuję zdanie zwolenników terminalu kontenerowego i ich samych, ale proszę ich jednocześnie o poszanowanie zdania przeciwników tej inwestycji. Ponieważ jestem przeciwnikiem tej lokalizacji, a nie samego terminala, co zaznaczam, proszę o szacunek dla osób podzielających moje zdanie oraz mojej osoby.

 14. mieszkaniec Warszowa

  Stowarzyszenie ZA TERMINALEM jest 100 razy większe od wszystkich waszych. Wszystkie stowarzyszenia przeciwne budowie terminala działają na korzyść portów niemieckich i rosyjskich.
  Co z was ludzie ? Macie w gdzieś dobro kraju ! Patrzycie tylko aby wam było dobrze ! Świnoujście z terminalem to będzie prawdziwy port. Czy chcecie dalej aby syfił wungiel, i syfy z nab. chemików i tego nabrzeża obok ?

 15. A ja uważam że powiniwn powstać terminal kontynerowy że wzglądu na raz miasto zarabia na siebie , dwa młodzi mają pracę trzy dziadki te z emeryturami wojskowych i policjantów niech nie zabierają głosu bo mają z czego żyć .Miasto przez takch emerytów traci bo młodzi wyjeżdzają i miasto jest miastem staroci ,

  • Pamiętliwy Piotr :-)

   Jeśli tak uważasz to rozumiem że znasz wszystkie dokumenty o których była uchwała odrzucona na ostatniej sesji …?pochwal się więc 🙂

  • Jak zarabia na siebie? Marne grosze będa z tego terminala 🙂 Młodzi mają lepszą prace u niemców niż w terminalu. Tak wgl to terminal będzie zautomatyzowany, wiec za dużo ludzi nie potrzeba 🙂

  • A to ciekawe? Kochana mieszkanko. Mam rozumieć że jesteś za Tablicą Mendelejewa na plaży w kurorcie, że nie tylko rakotwórczy pak, węgiel, pasze itp mają przeładowywać?

 16. Brawo! 🙂 Czekamy na takie akcje na lewobrzezu:)

 17. Bardzo brzydko zachowali się radni wobec mieszkańców. Warto o tym pamiętać podczas wyborów. Usta pełne frazesów a przy głosowaniach wyznaczniki partii. Przykre to jest. :/

 18. Stowarzyszenia ekologiczne

  Szanowni Państwo,
  Stowarzyszenia ekologiczne, o których mowa w artykule w sprawie uchwały Rady Miasta z dnia 09.02.2017 zajęły oficjalne stanowisko, które zostało opublikowane na portalu Niebieskiego Wyspiarza w dniu 10.02.2017 roku. Nasze Stowarzyszenia nie podjęły jak na razie żadnych działań w tym przedmiocie, poza komentarzami i linkami do artykułów na facebooku.

 19. Od zawsze wiedziałam że w końcu niektórzy ujawnią swoje prawdziwe oblicze. I wyszło na jaw kto jest kto. Przykre ale prawdziwe, bedziemy o was pamietac panowie i panie radne

 20. Na ich gęby patrzeć nawet nie można. Wstyd. A tak swoja droga gdzje można sie zglosic aby pomoc rozklejac takie gęby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.