Strona główna / Lokalne / Prezydent Świnoujścia w składzie Konwentu Uniwersytetu Szczecińskiego

Prezydent Świnoujścia w składzie Konwentu Uniwersytetu Szczecińskiego

W Szczecinie odbyło się pierwsze posiedzenie Konwentu Uniwersytetu Szczecińskiego zwołane przez Rektora uczelni, prof. dra hab. Edwarda Włodarczyka. Na uniwersytecie jako organ doradczy władz rektorskich utworzono Konwent, do którego powołani mogą zostać dotychczasowi rektorzy uczelni, przedstawiciele organów samorządu terytorialnego i zawodowego, instytucji i stowarzyszeń naukowych, zawodowych oraz twórczych, organizacji pracodawców oraz organizacji samorządu gospodarczego oraz przedstawiciele przedsiębiorców i instytucji finansowych.

W obecnej kadencji na lata 2016-2020 do Konwentu powołany został  Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.  Oprócz niego w skład Konwentu wchodzą:  Joachim Brudziński – Wicemarszałek Sejmu RP, Krzysztof Kowalski – Wojewoda Zachodniopomorski, Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Piotr Krzystek – Prezydent Miasta Szczecin,  Anna Kornacka – Związek Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan, Dariusz Słaboszewski – Port Szczecin-Świnoujście,. prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – poprzedni  Rektor US, dr Wojciech Wardacki – Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A., Marcin Wiecki – Bank BGK, Dariusz Więcaszek – Północna Izba Gospodarcza, dr inż. Zbigniew Zalewski – ZUS oraz Małgorzata Wojtczak – Bank PKO BP.
Do kompetencji Konwentu należy w szczególności wyrażanie opinii w sprawach przedłożonych przez rektora, przedstawianie stanowisk, o których wydanie zwrócił się senat uczelnie, inicjowanie współpracy uniwersytetu z organizacjami i instytucjami, których przedstawiciele wchodzą w skład Konwentu oraz występowanie z wnioskami o nadanie tytułu doktora honoris causa.

Przewodniczącym Konwentu jest Rektor US, który zwołuje posiedzenia w miarę potrzeby, jednak nie rzadziej niż raz w semestrze. Członkowie Konwentu, w liczbie nie przekraczającej 15 osób, powoływani są i odwoływani przez rektora na czas trwania kadencji władz rektorskich.

Uchwały Konwentu zapadają bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy powołanych członków i stanowią głos doradczy mający służyć rozwojowi uniwersytetu i wspieraniu podejmowanych przez niego inicjatyw.

 

Zobacz również

Za 9 euro przez miesiąc można podróżować po całych Niemczech

Za 9 euro można podróżować koleją po Niemczech przez miesiąc w czerwcu, lipcu lub sierpniu. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.