Strona główna / Lokalne / Niegdyś kino klubowe. Dziś kościół garnizonowy lśniący nowością

Niegdyś kino klubowe. Dziś kościół garnizonowy lśniący nowością

Kończy się modernizacja budynku kościoła garnizonowego przy ul. Piłsudskiego w Świnoujściu. Świątynia została zaadaptowana z budynku dawnego kina. Obiekt wymagał remontu i solidnej przebudowy.  Pierwotnie koncepcja przewidywała wykucie okien w kształcie bulai okrętowych. Ostatecznie z tego pomysłu zrezygnowano. Dobudowano za to wieżę i nawę boczną. Wewnątrz budynku wyrównano posadzkę, przebudowano prezbiterium  i wykonano  chór w formie balkonu. Po przebudowie kościół garnizonowy zwiększy swą powierzchnie blisko o 1/3 dotychczasowej.

Remont kościoła trwał 2 lata i był obarczony problemami – m.in. zbankrutowała firma, która podjęła się modernizacji.

W kościele trwają prace wykończeniowe. Pozostało wyłożenie posadzki granitem, zagospodarowanie terenu wokół i dokończenie elewacji.

Patronem kościoła jest błogosławiony ksiądz komandor podporucznik Władysław Miegoń – kapelan Dowództwa Floty w Gdyni, uczestnik wojny polsko-bolszewickiej i II wojny światowej, kawaler Orderu Virtuti Militari.

Zobacz również

Basen przy ul. Żeromskiego nie zostanie zburzony. Przynajmniej na razie

Niedawno OSIR Wyspiarz przesłał do lokalnych mediów ofertę dzierżawy dotychczasowej pływalni przy ul. Żeromskiego. Mało …

6 komentarzy

  1. Bardzo fajny kościółek, będę pamiętała w modlitwie, ks. Kapelan na właściwym miejscu, dziękujmy Bogu za takie powołania.

  2. Czekałam na niego dwa lata!… Trzymam kciuki za dokończenie remontu, modlę się o pomyślne ‘otwarcie’ i wszystkiego dobrego dla Ks. Kapelana!

  3. aż przykro się na to patrzy

  4. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Brzydszego projektu nie było?

  5. nie_polityczny

    masakra…. tyle kasy publicznej w bloto…. a emeryci groszowe podwyzki emerytur….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.