Strona główna / Lokalne / Wojsko unieważniło przetarg na budowę 6 holowników dla MW
Foto: materiały prasowe

Wojsko unieważniło przetarg na budowę 6 holowników dla MW

Holowniki Marynarki Wojennej dla portów w Świnoujściu i Gdyni miała wybudować Remontowa Shipbuilding z Gdańska. Inspektorat Uzbrojenia MON unieważnił jednak przetarg na sześć holowników warty ponad 220 mln zł.

Stocznia w Gdańsku wygrała przetarg w listopadzie 2016 roku. Zaoferowała najniższą cenę. Razem z nią o kontrakt starały się konsorcja Damen Shipyards Gdynia i Stocznią Marynarki Wojennej w Gdyni oraz Stocznia Remontowa Nauta z Morską Stocznią Remontową Gryfia ze Szczecina.

Jak mówi się nieoficjalnie, powodem unieważnienia kontraktu jest chęć budowy nowych jednostek dla wojska przez grupę MARS w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie i Świnoujściu oraz w Stoczni Remontowej Nauta.

Dziś średni wiek holowników MW to 30 lat. Jednostki pomocnicze miałyby być wykorzystywane do prac holowniczych oraz wsparcia akcji ratowniczych o usuwania zanieczyszczeń oleistych z powierzchni wody. Ich maksymalną prędkość określono na 12 węzłów.

Zobacz również

Jak bezpiecznie wypożyczyć książki? Płyną przykłady ze świata

Przez koronawirusa wszystkie biblioteki zostały zamknięte. Czytelnicy zostali odcięci od książek. Tymczasem, jak się okazuje, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.