Strona główna / Lokalne / [FILM] Przekonywali radnych do budowy oceanarium

[FILM] Przekonywali radnych do budowy oceanarium

Przy ulicy Uzdrowiskowej miałoby powstać  oceanarium wybudowane przez spółkę wspólnie z miastem. Firma Global chciałaby, aby obiekt powstał w Świnoujściu. Rocznie miałby przyjmować ponad 1 mln turystów.  Żeby inwestycja się powiodła, musiałaby powstać wspólnie z miastem. We wtorek prezesi spółki przekonywali radnych do swojego pomysłu. Wcześniej gościła świnoujskich radnych we Wrocławiu, gdzie wspólnie z wrocławskim zoo wybudowała afrykarium.

Koszt budowy pierwszego etapu oceanarium miałby wynieść 150 mln złotych. Miałby zostać zrealizowany na nadmorskiej działce miasta o powierzchni 9,5 ha. Do tej części potrzebny jest udział miasta m.in. wniesionej aportem do spółki wartościowej działce. Zaangażowanie samorządu zaczęłoby się zwracać po około 10 latach.

Według założeń, aby obiekt był dochodowy, musiałoby przewinąć się przez niego około 2.800 osób dziennie.  Koszt biletu dla turysty musiałby wynieść około 45 złotych. Oprócz sprzedaży biletów, przychody generowałyby czynsze lokali usługowych i ewentualnego wynajmu sali konferencyjnej.

W kolejnym etapie miałby powstać hotel, centrum spa oraz galeria medyczna.

Według pomysłodawców, oceanarium miałoby być silnikiem turystycznym Świnoujścia, dzięki któremu sezon turystyczny trwałby cały rok, generującym przychody u innych przedsiębiorców utrzymujących się z turystyki.

Zobacz również

13-latek uciekł z domu w Świnoujściu. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Świnoujska policja prosi o pomoc w poszukiwaniach Jakuba Matczaka, 13-letniego mieszkańca Świnoujścia. Chłopiec w dniu …

4 komentarze

  1. moment moment. czytam ze ma byc SQUASH i BASEN to ja jestem Za

  2. Oceanarium a szpital do d…!! Proszę was.
    Proszę presydenta o dobre miejsce dla starej centrali. Nie mamy klubów i miejsce na spotkanie.

  3. Oceanarium w Stralsund odwiedza 1600 osób dzienne (Wikipedia). No to u nas jakiś cud musiałby się stać, żeby 2800 było.

  4. aqua-maruderus

    2800 osób dziennie to chyba tylko w sezonie. Zobaczcie jakie pustki są w kinie gdzie bilet kosztuje kilkanaście PLN. 2800 osób dziennie jest NIEREALNE. Samorząd weźmie ten balast na barki miasta na najbliższe lata. Zobaczcie Aquapark w Słupsku. Skończcie te igrzyska. To temat na przykrycie innych spraw…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.