Strona główna / Lokalne / Wielopoziomowy parking w dzielnicy nadmorskiej? Jest koncepcja!

Wielopoziomowy parking w dzielnicy nadmorskiej? Jest koncepcja!

Obecnie w całym mieście jest około 5400 miejsc do parkowania. Natomiast w samej dzielnicy nadmorskiej ponad tysiąc miejsc postojowych jest wzdłuż ulic, w zatoczkach, na parkingach. Swoje parkingi posiadają hotele, pensjonaty i sanatoria. Podczas wakacji, aby zaparkować nad morzem, trzeba mieć wiele szczęścia. Jednym z pomysłów jest budowa parkingu wielopoziomowego przy ul. Uzdrowiskowej. Pracownia projektowa ABC wykonała nawet taką koncepcję.

Ponieważ Świnoujście z roku na rok odwiedza coraz więcej turystów – w sezonie około 3 milionów –  jedno i kilkudniowych, miasto planuje  iść w kierunku budowy parkingów wielopoziomowych. Jednym z miejsc, gdzie taki obiekt mógłby powstać jest kwartał ulic Piastowskiej, Dąbrowskiego, Bema i Piłsudskiego na 150-300 miejsc.

Planowana jest również rozbudowa parkingów na końcu ulicy Uzdrowiskowej, przy Alei Interferie, ulicy Bałtyckiej i Legionów przy kolejce UBB oraz budowa węzła przesiadkowego wraz z parkingiem przy ulicy Dworcowej.

Zobacz również

Już nie tylko terminal kontenerowy, ale także port uniwersalny. Wzorem ma być Gdynia, gdzie osiedla mieszkaniowe powstają w bezpośrednim sąsiedztwie portu

Do naszej skrzynki redakcyjnej trafił e-mail z notatką prasową przygotowaną przez specjalistów od informacji w …

4 komentarze

  1. Takie parkingi buduje sie na obrzezach miast, a nie w centrum..

  2. Tunel załatwi wszystko i wszystkich będziemy beczeć jak koza!

  3. W pierwszej kolejności należy wybudować duży parking w rejonie stacji kolejowej na Warszewie.
    Dużo samochodziarzy przyjeżdża na jednodniową wycieczkę do Świnoujścia.Niepotrzebnie dla SIEBIE i mieszkańców naszego miasta przeprawia się z samochodem promem.

  4. nie lepiej wybudować ten parking na prawobrzeżu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.