Strona główna / Lokalne / Wpadły cztery poszukiwane osoby

Wpadły cztery poszukiwane osoby

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali minionej doby cztery osoby ukrywające się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Rekordzista spędzi za kratkami dwa lata. Jeden z poszukiwanych wpadł w ręce stróżów prawa po dokonaniu kradzieży sklepowej.

Do pierwszego zatrzymania doszło tuż po zgłoszeniu przez kierownictwo sklepu kradzieży alkoholu. Po podjęciu interwencji policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Szczecina, który ukradł dwie butelki whisky.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że na mężczyźnie spoczywa wyrok sądowy dotyczący odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze dwóch lat za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Szczecinianin przyjechał do Świnoujścia sądząc, że tu pozostanie anonimowy i skutecznie ukryje się przed pobytem w więzieniu. 25-latka nie ominie również kara za kradzież sklepową, ponieważ do sądu zostanie skierowany stosowny wniosek – informuje asp. sztab. Beat Olszewska z policji.

Drugą osobą zatrzymaną tego dnia była 25-letnia kobieta, na którą Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wydała nakaz doprowadzenia w związku z niestawiennictwem na wezwania. Zatrzymaną w miejscu zamieszkania świnoujściankę w kajdankach doprowadzono do urzędu, gdzie wykonano z jej udziałem czynności procesowe.

– Kolejną osobą, która wpadła w ręce świnoujskich stróżów prawa był 38-latek, uchylający się od odbywania kary pozbawienia wolności. Policjanci rozpoznali i zatrzymali mężczyznę, kiedy szedł ulicą. Mężczyzna trafił do więzienia na pięć miesięcy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – tłumaczy policjantka.

Ostatnim zatrzymanym wczorajszego dnia okazał się 22-letni mieszkaniec Świnoujścia, który za dokonanie przestępstwa kradzieży, został skazany przez sąd na trzy miesiące pozbawienia wolności.

Zobacz również

Nabór wniosków na udzielenie jednorazowej niskooprocentowanej pożyczki dla mikroprzedsiębiorców

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu ogłasza nabór wniosków na udzielenie ze środków Funduszu Pracy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.