Strona główna / Lokalne / Wpadły cztery poszukiwane osoby

Wpadły cztery poszukiwane osoby

Policjanci ze Świnoujścia zatrzymali minionej doby cztery osoby ukrywające się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Rekordzista spędzi za kratkami dwa lata. Jeden z poszukiwanych wpadł w ręce stróżów prawa po dokonaniu kradzieży sklepowej.

Do pierwszego zatrzymania doszło tuż po zgłoszeniu przez kierownictwo sklepu kradzieży alkoholu. Po podjęciu interwencji policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Szczecina, który ukradł dwie butelki whisky.

– Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że na mężczyźnie spoczywa wyrok sądowy dotyczący odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze dwóch lat za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Szczecinianin przyjechał do Świnoujścia sądząc, że tu pozostanie anonimowy i skutecznie ukryje się przed pobytem w więzieniu. 25-latka nie ominie również kara za kradzież sklepową, ponieważ do sądu zostanie skierowany stosowny wniosek – informuje asp. sztab. Beat Olszewska z policji.

Drugą osobą zatrzymaną tego dnia była 25-letnia kobieta, na którą Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wydała nakaz doprowadzenia w związku z niestawiennictwem na wezwania. Zatrzymaną w miejscu zamieszkania świnoujściankę w kajdankach doprowadzono do urzędu, gdzie wykonano z jej udziałem czynności procesowe.

– Kolejną osobą, która wpadła w ręce świnoujskich stróżów prawa był 38-latek, uchylający się od odbywania kary pozbawienia wolności. Policjanci rozpoznali i zatrzymali mężczyznę, kiedy szedł ulicą. Mężczyzna trafił do więzienia na pięć miesięcy za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości – tłumaczy policjantka.

Ostatnim zatrzymanym wczorajszego dnia okazał się 22-letni mieszkaniec Świnoujścia, który za dokonanie przestępstwa kradzieży, został skazany przez sąd na trzy miesiące pozbawienia wolności.

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.