Strona główna / Lokalne / Zamiast sprzedawać “Strażaka 25”, trzeba go przekazać miastu. Inicjatywa Grupy Morskiej

Zamiast sprzedawać “Strażaka 25”, trzeba go przekazać miastu. Inicjatywa Grupy Morskiej

W 2016 r. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wystawił na sprzedaż statek pożarniczy „Strażak 25”. Do tej pory jednostka nie znalazła nabywcy, a cena wywoławcza spadła do 440 tys. zł.

Stowarzyszenie Grupa Morska – Cała Naprzód uznało, że jest to dobra okazja, aby uczynić z tej jednostki kolejną atrakcję turystyczną Świnoujścia ściśle związaną z charakterem naszego miasta.  Zacumowana przy Wybrzeżu Władysława IV na wysokości Muzeum Rybołówstwa Morskiego, mogłaby podlegać jego administracji i służyć na przykład jako miejsce ekspozycji poświęconej ratownictwu morskiemu.

W związku z tym klub radnych i zarząd Grupy Morskiej zwróciły się do prezydenta Świnoujścia z propozycją skierowania do właściciela zapytania, czy byłby gotów przekazać „Strażaka 25” Miastu Świnoujście jako darowiznę.

Ostatecznie prezydent Janusz Żmurkiewicz uznał tę propozycję za interesującą i postanowił rozpocząć negocjacje z ZMPSiŚ.

Liczymy na powodzenie tych rozmów.

Zobacz również

Jutro nie będzie wody na ulicy Chodorowskiej

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu informuje, że w związku z wymianą przyłącza wodociągowego w …

4 komentarze

  1. Zanurzenie Strażaka nie pozwoli na zacumowanie przy kei naprzeciw muzeum

  2. Strażak nowa atrakcja turystyczna za terminal kontenerowy? HAHA głupota… A ciekawe kto będzie płacić kilkadziesiąt tysięcy rocznie za utrzymywanie go na wodzie. Muzeum które podupada?

  3. Nic głupszego wymyślić nie można ale skoro grupa morska myśli że będą tam biegły tłumy turystów zobaczyć ekspozycję to niech to finansują.A może to ma być prezent za terminal kontenerowy?Ktoś z GM chyba ostatnio był w Gdańsku i zwiedził Sołdka i zamarzył mu się taki swój,świnoujski Sołdek. Jest jeszcze jeden wariant GM na strażaku utworzy swoją siedzibę ba może nawet się cała ich koalicja zmieści.

  4. Już podobny pomysł był tzn.za muzeum stał wodolot miał być super atrakcją a skończyło się na tym że wreszcie wylądował na złomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.