Strona główna / Lokalne / Ogólnopolski strajk w oświacie. W Świnoujściu część pracowników oświaty będzie strajkować

Ogólnopolski strajk w oświacie. W Świnoujściu część pracowników oświaty będzie strajkować

W najbliższy piątek 31 marca 2017 r. nauczyciele gimnazjów publicznych nr 2 i 3, Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki oraz przedszkoli miejskich numer 3 i 5 przystąpią do ogólnopolskiego strajku zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

W zawiadomieniu do rodziców, dyrektorzy przedszkoli nr 3 i 5 poinformowali, że nauczyciele i obsługa w ramach strajku odstąpią tego dnia od realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Kadra będzie pracować w trybie dyżuru. Jednocześnie zaapelowali do rodziców, aby jeżeli mogą, to w dniu strajku zapewnili swoim dzieciom opiekę inną niż przedszkolną.

Jeżeli jednak nie mają takiej możliwości, to do czwartku 30 marca 2017 r. proszeni są o zadeklarowanie woli skorzystania w dniu strajku  z opieki przedszkolnej. Równocześnie rodzice otrzymali informacje, że co prawda w ograniczonej formie, ale dzieci, które będą w tym dniu w przedszkolu będą miały zapewnioną opiekę i wyżywienie.

Podobnie będzie w szkołach, które zgłosiły przystąpienie do strajku. Nie będzie normalnych zajęć lekcyjnych, ale kadra zapewni uczniom opiekę.

BIK Świnoujście

Zobacz również

Pierwszy turnus służby przygotowawczej w 8.FOW

Wraz z nowym rokiem w jednostkach wojskowych 8. Flotylli Obrony Wybrzeża rozpoczęło się szkolenie elewów, …

5 komentarzy

  1. Karać finansowo lub dyscyplinarnie tych nauczycieli którzy będą protedtować .

  2. A CZEMU PRZEDSZKOLA?? STRAJKOWAC CHCA TO JAKAS PARANOJA ,NIEDLUGO ZLOBKI BEDA STRAJKOWAC

  3. Informacja o strajku, tylko – jak zresztą zwykle – brak informacji dlaczego się strajkuje ?
    Czyżby chodziło o gimnazja – najbardziej nieudany w post PRLowskiej Polsce eksperyment przeprowadzony na dzieciach i młodzieży ? ZAORAĆ GIMNAZJA

    • Wiedza przeciętnego PiSowca jest słaba, właśnie to udowodniłeś. Tak więc jako PiSowiec i do tego jeszcze wieśniak (bo gadasz o oraniu) nie za wiele wiesz o gimnazjach, więc się nie wypowiadaj.

  4. Jestem całym sercem z Wami. Nie pozwólcie eksperymentować na naszych dzieciach. Myślałam, że więcej szkół przyłączy się do strajku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.