Strona główna / Lokalne / Ogólnopolski strajk w oświacie. W Świnoujściu część pracowników oświaty będzie strajkować

Ogólnopolski strajk w oświacie. W Świnoujściu część pracowników oświaty będzie strajkować

W najbliższy piątek 31 marca 2017 r. nauczyciele gimnazjów publicznych nr 2 i 3, Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki oraz przedszkoli miejskich numer 3 i 5 przystąpią do ogólnopolskiego strajku zorganizowanego przez Związek Nauczycielstwa Polskiego.

W zawiadomieniu do rodziców, dyrektorzy przedszkoli nr 3 i 5 poinformowali, że nauczyciele i obsługa w ramach strajku odstąpią tego dnia od realizacji zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Kadra będzie pracować w trybie dyżuru. Jednocześnie zaapelowali do rodziców, aby jeżeli mogą, to w dniu strajku zapewnili swoim dzieciom opiekę inną niż przedszkolną.

Jeżeli jednak nie mają takiej możliwości, to do czwartku 30 marca 2017 r. proszeni są o zadeklarowanie woli skorzystania w dniu strajku  z opieki przedszkolnej. Równocześnie rodzice otrzymali informacje, że co prawda w ograniczonej formie, ale dzieci, które będą w tym dniu w przedszkolu będą miały zapewnioną opiekę i wyżywienie.

Podobnie będzie w szkołach, które zgłosiły przystąpienie do strajku. Nie będzie normalnych zajęć lekcyjnych, ale kadra zapewni uczniom opiekę.

BIK Świnoujście

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

5 komentarzy

  1. Karać finansowo lub dyscyplinarnie tych nauczycieli którzy będą protedtować .

  2. A CZEMU PRZEDSZKOLA?? STRAJKOWAC CHCA TO JAKAS PARANOJA ,NIEDLUGO ZLOBKI BEDA STRAJKOWAC

  3. Informacja o strajku, tylko – jak zresztą zwykle – brak informacji dlaczego się strajkuje ?
    Czyżby chodziło o gimnazja – najbardziej nieudany w post PRLowskiej Polsce eksperyment przeprowadzony na dzieciach i młodzieży ? ZAORAĆ GIMNAZJA

    • Wiedza przeciętnego PiSowca jest słaba, właśnie to udowodniłeś. Tak więc jako PiSowiec i do tego jeszcze wieśniak (bo gadasz o oraniu) nie za wiele wiesz o gimnazjach, więc się nie wypowiadaj.

  4. Jestem całym sercem z Wami. Nie pozwólcie eksperymentować na naszych dzieciach. Myślałam, że więcej szkół przyłączy się do strajku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.