sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Terminal kontenerowy. Wkrótce więcej konkretów

Terminal kontenerowy. Wkrótce więcej konkretów

W materii powstania terminalu kontenerowego Zarząd Portów Szczecin-Świnoujście zlecił wykonanie koncepcji techniczno-programowej głębokowodnego terminalu. Chociaż dokumentu jeszcze nie ma, inwestycja budzi już sporo kontrowersji. Terminal miałby w stanie przeładować 1,5 mln TEU (kontenerów 20-stopowych) rocznie. Chociaż ZMPSiŚ wielokrotnie podkreślał, że w sprawie inwestycji będzie słuchał się roztropnych głosów i zamierza prowadzić dialog społeczny z mieszkańcami, najbardziej nieufnie do nowej inwestycji podchodzą mieszkańcy Warszowa. Jak twierdzą, mają zbyt mało konkretów.

– Gdy tylko będziemy znać szczegóły planowanej inwestycji, tak jak deklarowaliśmy wcześniej, będziemy na bieżąco informować o postępach. Obecnie prace są na etapie konceptualnym. Prosimy mieszkańców o odrobinę cierpliwości. Podobne obawy były przy budowie terminala LNG. Dziś z perspektywy czasu widać, że inwestycja przyniosła mieszkańcom wiele korzyści. Jeżeli terminal kontenerowy powstanie w Świnoujściu – będzie podobnie – mówi Monika Woźniak Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście.

Dziś ZMPSiŚ nie unika rozmów o inwestycji. Przyjął zaproszenie od Świnoujskiej Organizacji Turystycznej do rozmowy panelowej pn.”Turystyka, a gospodarka morska – pokojowe współistnienie, czy wzajemne zagrożenie?” Dzięki takim spotkaniom można udowodnić, że turystyka może rozwijać się harmonijnie wraz z rozwojem portu. Spotkanie będzie transmitowane na żywo w lokalnych mediach i każdy mieszkaniec będzie mógł wysłuchać argumentów

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

7 komentarzy

 1. Jestem za budową terminala kontenerowego .

  • Myślę, że terminal kontenerowy wspaniale by sie komponował z budowanym hotelem Radisson Blu Resort, zajął by miejsce tylko do Wiatraka. Atrakcją dla turystów było by podziwianie 400 metrowych kontenerowców przycumowanych do zapowiadanego mola przy tym hotelu.

 2. Jestem przeciwny budowie terminala kontenerowego. To koniec pięknej warszowskiej plaży i na to nie powinno być po prostu zgody!

 3. Szybko Szybko świnoujscy Kononowicze co to nie chcą aby cokolwiek było komentować
  1. typek co mówi cały czas kontenery na wały Chrobrego
  2. typek straszy niskimi płacami ( Nostradamus jeden wie co będzie ludziom płacone ).
  3. a przy braku argumentów – wyzwiska od pachołków itp.

  Startujcie z nienawistnymi komentarzami ( leczenie Was czeka ) .

  • Ad.2 Zastanów się, dlaczego OT Port ma wiecej płacić swoim pracownikom na terminalu kontenerowym, niż innym pracownikom?

   • A skąd wiesz, że to OT Port będzie operatorem terminala kontenerowego ? Masz jakieś przecieki czy kolejny Nostradamus nam się trafił ?

    • Nostradamusa to z z ciebie nie będzie, bo nie kojarzysz podstawowych faktów. Teren pod planowany terminal po pierwsze należny do Skarbu Państwa. Po drugie inwestor budowy, prawdopodobnie z Azji wybuduje go na terenie po który OT Port wyciąga łapę do Skarbu Państwa. Po trzecie teren ten OT Port wniesie aportem do spółki, w której będzie miał jakiś tam udział, chyba że uważasz że odda go za darmo do tej spółki. Po czwarte skoro będzie udziałowcem, to nie będzie mu na rękę by pracownicy tam zarabiali więcej niż w OT Port, bo pracownicy pójdą tam, gdzie lepiej płacą. Po piąte jest tez wariant mniej optymistyczny ,że sprzedadzą swój udział inwestorowi i chcąc tam pracować dostaniesz jako zapłatę miskę ryżu. Na razie wybór należy do ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.