Strona główna / Lokalne / Ile wydamy na święta?

Ile wydamy na święta?

Wiele gospodyń samodzielnie piecze ciasta, inne wolą zamawiać gotowe w cukierniach. Powód jest jeden – brak czasu. Święta wiążą się ze zwiększonymi obowiązkami. To wtedy ze sklepowych półek znika biała kiełbasa, pasztety, szynki, produkty do pieczenia ciast i oczywiście jajka. Średnio 200 zł planują wydać mieszkańcy Świnoujścia na przygotowanie tegorocznej Wielkanocy.  Spory wydatek to nie jedyne bolączki gospodyń domowych. Oprócz tego czeka je sprzątanie, mycie okien, przygotowanie stołu świątecznego. Na stołach zazwyczaj będzie tradycyjnie: żurek, wędliny i ciasta. Nie może oczywiście zabraknąć jajek. Te najchętniej barwimy w gotowych farbkach, albo łupinach od cebuli.

– Nie liczę jeszcze wszystkich zakupów. Wiele rzeczy kupiłam już wcześniej, albo miałam. Muszę dokupić mięsa i żurek. Wielkanoc jest tańsza od Bożego Narodzenia, bo odpadają prezenty. Niektórzy rezygnują ze świątecznych wypieków i zamawiają ciasta w cukierniach. W moim domu to zawsze była tradycja. W moim rodzinnym domu dzieci pomagały przy organizacji świąt, psocąc przy tym niesamowicie. Takie same święta chcę zaszczepić moim dzieciom – opowiada pani Malwina Kalkowska.

Zobacz również

Franciszek, Maria i Wiktoria – najpopularniejsze imiona 2020 w Świnoujściu

Według rejestru w aktach urodzenia Urzędu Stanu Cywilnego w Świnoujściu, najpopularniejszym imieniem wśród chłopców był …

Jeden komentarz

  1. Ja wydałem na razie ponad 3400 złotych i jeszcze może 1800 złotych wydam.
    W tym roku bieda straszliwa jest . . . ????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.