Strona główna / Lokalne / Wspina się po szczeblach modowej kariery

Wspina się po szczeblach modowej kariery

Zaczynał od projektowania przebrań do szkolnych musicali, dziś otwiera się przed nim modowy świat. Chociaż dopiero debiutuje, ma już spore osiągnięcia. Piotr Popiołek, ma 21 lat, pochodzi ze Świnoujścia. W lutym obronił pracę dyplomową o tytule „iD“ w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. W marcu 2017 zdobył główną nagrodę podczas Cracow Fashion Week, a w miniony weekend wygrał konkurs „Młoda Fala“ podczas Silesia Fashion Day.

Młody projektant wygrał konkurs Cracow Fashion Awards. Dzięki wygranej zyskał staż dziale projektowym sieci House. Propozycji jednak dostał znacznie więcej. Wkrótce czeka go wyjazd do Londynu. Jak mówi Piotr,  podczas Art & Fashion Forum  w Poznaniu zrodził się pomysł na jego pracę dyplomową, który teraz owocuje bardziej, niż się tego spodziewał.

– Hasło 10. edycji Art & Fashion Forum, w której brałem udział, to „Different = Irreplaceable” i mój koncept odnosił się do tego, że każdy człowiek jest inny, niezastąpiony, a jego tożsamością, w namacalnym znaczeniu, ale równocześnie, pokazująca mentalną różnorodność, jest skóra – wyjaśnia projektant. – W ten sposób zrodził się pomysł na kolekcję „iD“, która jest inspirowana, mówiąc w najbardziej dosłowny sposób, skórą ludzką. Stworzyłem w tym czasie sylwetkę, później rozwinąłem temat, poruszając ważne problemy dzisiejszego świata, to inność, odmienność, różnorodność, zarówno etniczna, jak seksualna.  Każdy człowiek jest inny i niezastąpiony dla swojego otoczenia. To, co nas wyróżnia, to właśnie skóra. Każdy z nas ma inne linie papilarne, jest niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. W tej chwili widzę, że kolekcja robi wrażenie na odbiorcach, ale to nie jest zasługa żadnej wygranej. Piszą do mnie ludzie, których poruszył przekaz mojej kolekcji. To jest dla mnie ważne a nawet wzruszające – mówi.

 

Foto: SAPU

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.