Strona główna / Lokalne / Szkolenie policjantów w 8.FOW

Szkolenie policjantów w 8.FOW

W dniach 19-21 kwietnia na terenie 8. Flotylli Obrony Wybrzeża przebywali słuchacze kursu specjalistycznego dla przewodników psów do działań bojowych.

Elementy kursu zorganizowanego przez Centrum Szkolenia Policji w Legionowie oraz Biuro Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji przeprowadzono na okręcie transportowo – minowym, kutrze transportowym oraz nabrzeżach Portu Wojennego.

Celem kursu jest wzmocnienie skuteczności policji przy prowadzeniu działań bojowych, zmierzających do likwidowania zamachów terrorystycznych oraz przeciwdziałania zagrożeniom, przy współudziale specjalnie przygotowanych w tym zakresie policjantów z psami służbowymi. W czasie trzydniowego pobytu w świnoujskim Porcie Wojennym policjanci zapoznali się z infrastrukturą portową oraz specyfiką służby na okrętach. Podczas ćwiczeń na okręcie transportowo-minowym szkolonych zapoznano z budową oraz przeznaczeniem jednostki. W trakcie wyjścia w morze na pokładzie kutra transportowego zrealizowano między innymi ćwiczenia z zakresu zatrzymywania niebezpiecznych osób na okręcie w ruchu.

Szkolenie policjantów z psami w Porcie Wojennym oraz na okrętach umożliwiło słuchaczom kursu oraz ich podopiecznym zapoznanie się z warunkami związanymi z pracą i służbą na morzu.

Źródło: 8 FOW

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.