Strona główna / Lokalne / Zamiast na lekcjach,  kilka godzin spędzili na komendzie

Zamiast na lekcjach,  kilka godzin spędzili na komendzie

Uczniowie liceum spędzili wczoraj kilka godzin w Komendzie Miejskiej Policji w Świnoujściu. – Powodem tej nietypowej wizyty był obchodzony w całym kraju „Dzień przedsiębiorczości” – tłumaczy asp. sztab. Beata Olszewska e świnoujskiej policji.

Chcieli lepiej poznać zawód policjanta i sprecyzować swoją dalszą drogę edukacyjną i zawodową. Odbyło się to w ramach corocznego projektu „Dzień przedsiębiorczości”, którego organizatorem w całym kraju jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości przy współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.

– Zwiedzali komendę i przyglądali się pracy policjantów na różnych stanowiskach. Funkcjonariusze opowiadali o specyfice ich służby, odpowiadali na pytania, prezentowali także sprzęt, będący na ich wyposażeniu – mówi asp. sztab. Beata Olszewska.

Młodzież oglądała niedostępne dla większości osób miejsca, takie jak stanowisko kierowania czy stanowisko pracy technika kryminalistyki. Mogli zobaczyć, jak zbiera i zabezpiecza się ślady, pobiera odciski palców i wykonuje fotografie kryminalistyczne.

Ponadto podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak przebiega rekrutacja do Policji, jakie wymogi należy spełnić, aby zostać wcielonym do tej formacji, jakie wykształcenie i umiejętności są preferowane i mogą być przydatne w tej służbie.

„Dzień przedsiębiorczości” to program edukacyjno – wychowawczy dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, który sprzyja podejmowaniu trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. Poprzez kilkugodzinne spotkanie w wybranym miejscu pracy, uczniowie mają możliwość zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania niezbędnych informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy niezbędnych predyspozycjach.

Zobacz również

13-letniego Kuby poszukiwało 32 strażaków

W poniedziałek 23 maja 2022 r. strażacy wsparli swoimi siłami akcję poszukiwawczą 13-letniego chłopca ze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.