Strona główna / Lokalne / Kulinarny przewodnik po mieście. Gdzie na rybkę?
Foto: Robert Ignaciuk

Kulinarny przewodnik po mieście. Gdzie na rybkę?

Świeża ryba prosto z patelni przyrządzona przez lokalnych szefów kuchni jest obowiązkowym punktem majówki w Świnoujściu! Można zjeść ją smażoną, w zupie lub np. jako chłodną przystawkę. Kulinarnym centrum Świnoujścia jest promenada. W nadmorskich restauracjach roi się od rybnych propozycji. Menu zaskoczy nie jednego miłośnika owoców morza. Można tu zjeść np. uznamską zupę rybną albo tatara z marynowanego śledzia.  Które z nich sprawią, że za smażoną czy wędzoną rybą będziesz tęsknić cały rok?

Przy nowej promenadzie funkcjonuje kilka całorocznych restauracji serwujących ryby. Foto: Fotolia

Przy nowej promenadzie funkcjonuje kilka całorocznych restauracji w których bez problemu zjemy dorsza, flądrę i halibuta. Nieopodal muszli koncertowej zakupimy ryby wędzone oraz uznamski przysmak: bułkę kajzerkę z kawałkiem śledzia i cebulą. Smakiem takiej kanapki zachwycają się przede wszystkim goście z Niemiec, lecz nie tylko.

Miłośnikom oryginalnych miejsc możemy polecić restaurację Prochownia (ul. Jachtowa 4). Oprócz tradycyjnych dań obiadowych z rybą w roli głównej, zjemy np. płotki w zalewie.

Osoby ceniące sobie szybkość obsługi, zachęcamy do odwiedzenia baru Krewetka (Plac Kościelny). W lokalu w centrum miasta, zjemy przede wszystkim ryby smażone.

Ryby prosto z kutra? W Świnoujściu funkcjonuje nowoczesny port rybacki. Ryby prosto z połowów trafiają najpierw do skrzynek wypełnionych lodem, a później do sklepów. Przy ul. Dworcowej 4 jest niewielki sklepik z bardzo dobrym rybnym zaopatrzeniem. Świeżą rybkę kupimy także na targowisku miejskim (ul. Kołłątaja 4a).

 

Zobacz również

Wczoraj obchodziliśmy Światowy Dzień Morza

Światowy Dzień Morza ustanowiony został przez sekretarza generalnego Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) w Londynie. Konwencja …

Jeden komentarz

  1. “Kulinarny przewodnik” i propozycja DWÓCH knajp..
    Co za beznadzieja..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.