Strona główna / Lokalne / Za paszport zapłacił 20 euro. Ze Szwecji chciał dostać się do Polski

Za paszport zapłacił 20 euro. Ze Szwecji chciał dostać się do Polski

58-letniego Szweda i 33-letniego Rumuna, którzy posługiwali się sfałszowanymi dokumentami, zatrzymała 26 i 27 kwietnia w Świnoujściu Straż Graniczna. Obaj mężczyźni chwilę przed kontrolą zjechali samochodami z promów przybyłych ze Szwecji.

58-letni kierowca mercedesa ze szwedzką rejestracją przedstawił funkcjonariuszowi paszport oraz prawo jazdy wystawione przez Republikę Kosowa. Strażnicy graniczni nabrali podejrzeń odnośnie autentyczności prawa jazdy, ponieważ odbiegało od prawidłowego wzoru. Szwed wraz z podejrzanym dokumentem został zatrzymany. Badanie prawa jazdy specjalistycznym urządzeniem potwierdziło podejrzenia funkcjonariuszy. Mężczyzna przyznał się do zakupu dokumentu w Kosowie, powiedział że zapłacił za niego 20 euro i dobrowolnie poddał się karze ośmiuset złotych grzywny.W kontrolowanym mercedesie z rumuńską rejestracją sfałszowanym dowodem osobistym posłużył się natomiast 33-letni Rumun, który był pasażerem. Wszystko było jasne, gdy w schowku samochodu funkcjonariusze znaleźli autentyczny dowód osobisty tego mężczyzny. Podróżny przyznał się do przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów i dobrowolnie poddał karze tysiąca złotych grzywny.

Zobacz również

Zbiry StandUpu: Ćwiek i Lobo w programie “Za starzy by umrzeć młodo” oraz sobotni wieczór z muzyką na żywo w Browarze Miedziowy44!

Już 18.06.21r. o godzinie 19:30 zapraszamy na wieczór ze Stand-Up Comedy w kolaboracji Maciej ,,Lobo’’ …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.