Strona główna / Lokalne / Taka okazja zdarza się rzadko. Oko w oko z jelonkiem

Taka okazja zdarza się rzadko. Oko w oko z jelonkiem

Świnoujski Park Zdrojowy może zaskoczyć niejednego. Spacerując alejkami nie jesteśmy sami. Żyją tu przeróżne zwierzęta. Na rodzinę jelonków natrafił nasz Czytelnik. Spacerowicze twierdzą, że żyje tu nawet kilkanaście osobników. Oprócz saren i jeleni, można spotkać tu wiewiórki i wiele gatunków ptaków.

W 2000 roku została przeprowadzona inwentaryzacja parku, w jej wyniku stwierdzono występowanie 58 gatunków i odmian drzew, 23 gatunków i odmian krzewów i 4 gatunków pnączy. Ponad 100 drzew posiada wymiary pomnikowe.

W Parku Zdrojowym pomyślano także o turystach. Ścieżka rekreacyjno-turystyczna „Odkryj Park Zdrojowy jakiego jeszcze nie znałeś” powstała z myślą o wszystkich tych, którzy szukają ciekawego sposobu na aktywne spędzenie czasu z rodziną. Jej trasa przebiega przez Park Zdrojowy i jest opracowana tak, by każdy mógł ją bez trudu w całości pokonać, mile spędzając czas i zwiedzając wiele ciekawych miejsc.

Zobacz również

Bezpłatne spotkanie informacyjne posiadaczy kredytów „walutowych” w CHF w Świnoujściu

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu wraz z r.pr. Sylwestrem Kasprzewskim z Kancelarii GRYF ze Szczecina organizuje …

Jeden komentarz

  1. Widziałem jak sobie hasał ten Jelonek.
    Biedny nie będzie miał się niedługo gdzie podziać, bo mu zabetonują ten park i okolice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.