Strona główna / Lokalne / Prezydent z życzeniami u bibliotekarzy. Aktorzy dla najmłodszych, Bralczyk, Ogórek i Dębicki dla młodzieży i dzieci

Prezydent z życzeniami u bibliotekarzy. Aktorzy dla najmłodszych, Bralczyk, Ogórek i Dębicki dla młodzieży i dzieci

Dziś 8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji około 30 obecnych i byłych pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej im Stefana Flukowskiego spotkało się dziś z Prezydentem Miasta Januszem Żmurkiewiczem i jego zastępcą Pawłem Sujką (na zdjęciach). Były życzenia i wspomnienia. A zaraz potem rozpoczął się spektakl dla dzieci przygotowany przez aktorów Teatru Polskiego w Szczecinie. Kolejne imprezy dla najmłodszych już 10 i 11 maja, a 15 i 26 maja świnoujscy bibliotekarze zapraszają młodzież i dorosłych. Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

– W dzisiejszych czasach przed bibliotekarzami stoi olbrzymie wyzwanie – mówił dziś do pracowników MBP prezydent Janusz Żmurkiewicz. –  Internet to bardzo dobra rzecz. Niestety, ma też swoje negatywne strony. Dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych, to często obok telewizji najważniejsze źródło wiedzy. Tymczasem to właśnie czytanie książek najbardziej rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo i ogólnie doskonale wpływa na rozwój intelektualny człowieka.  Bibliotekarze mają niełatwe zadanie, muszą  rywalizować z internetem i telewizją, zachęcać do czytania książek, dzięki którym stajemy się lepsi, mądrzejsi. Wam to się udaje. Świnoujścianie lubią swoją bibliotekę i często ją odwiedzają.

Co i kiedy w miejskiej bibliotece

Dzień Bibliotekarza tradycyjnie w całej Polsce rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. W tym roku mottem cyklu imprez z okazji tego wyjątkowego tygodnia jest „Biblioteka. Oczywiście!”. Dzisiaj zaraz po spotkaniu z prezydentem i jego zastępcą, najmłodsi obejrzeli spektakl w wykonaniu szczecińskich aktorów.

W najbliższą środę i czwartek, czyli 10 i 11 maja, zapraszamy dzieci na zabawy, wspólne czytanie bajek, konkursy i inne ciekawe imprezy. Każdego dnia zaczynamy o godzinie 10.00 – zachęca Bożena Łukaszewska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świnoujściu.

Natomiast 15 maja 2017 r.  pracownicy biblioteki zapraszają młodzież i dorosłych na spotkanie z pisarzem Edwardem Dębickim, poetą, pisarzem, autorem i kompozytorem widowisk muzycznych, współtwórcą scenariuszy filmowych i muzyki filmowej oraz autorem ponad 200 pieśni. Podczas spotkania w Świnoujściu autor zaprezentuje swoją najnowszą książkę „Zagubiona droga”, o której sam mówi, że to zbiór „cygańskich baśni zrodzonych z pamięci, wyobraźni, wierzeń i zwyczajów (…)”.

A 26 maja 2017 r. w bibliotece będzie można porozmawiać ze znanym polskim językoznawcą profesorem Jerzym Bralczykiem i  polskim dziennikarzem, felietonistą, krytykiem Michałem Ogórkiem. Początek spotkania z młodzieżą o godzinie 11.00, a z dorosłymi o 17.00.

W bibliotece nie tylko książki

Przypomnijmy, że w tym roku świnoujska biblioteka obchodzi 70. lecie powstania.

Nasza placówka to nie tylko regały z książkami – mówią pracownicy. – To nowoczesny obiekt, w którym bardzo często coś się dzieje. A to spotkania z ciekawymi ludźmi, aktorami, pisarzami, a to wspólne czytanie, pokazy multimedialne, konkursy, wystawy. Mówiąc krótko – wszystko co związane jest z książkami, czytelnictwem i kulturą w ogóle.

BIK UM Świnoujście

Fot. MBP

Zobacz również

Firmy w ING mogą skorzystać z innowacyjnej usługi – aplikacji eTerminal

ING wdrożył aplikację mobilną, która umożliwia przyjmowanie płatności zbliżeniowych na telefonie lub tablecie z systemem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.