Strona główna / Lokalne / Zaatakował nożem ochroniarza, bo zwrócił mu uwagę

Zaatakował nożem ochroniarza, bo zwrócił mu uwagę

Najbliższe trzy miesiące za kratkami aresztu spędzi zatrzymany przez świnoujskich policjantów 54-latek. Mężczyzna ranił nożem w brzuch pracownika ochrony sklepu oraz groził mu pozbawieniem życia. W związku z popełnieniem przestępstw w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W miniony piątek przed południem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o awanturze przed sklepem przy ulicy Fińskiej zakończonej ugodzeniem nożem.

– Przybyli niezwłocznie na miejsce zdarzenia policjanci zastali na miejscu pokrzywdzonego z raną jamy brzusznej, któremu ratownicy udzielali pomocy. Ranny pracownik ochrony wyjaśnił stróżom prawa, że zwrócił uwagę stojącemu przed sklepem mężczyźnie, aby nie zaczepiał wychodzących klientów. W odpowiedzi otrzymał cios nożem w brzuch oraz usłyszał groźby pozbawienia życia, po czym sprawca szybko oddalił się w nieznanym kierunku – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Sprawca w plecaku miał wypis z zakładu karnego z pełnymi danymi osobowymi. Zatrzymanie nożownika było już tylko kwestią czasu. Stróże prawa zatrzymali go kilkanaście minut później, kiedy podejrzewany szedł chodnikiem.

– 54-latek popełniał w przeszłości przestępstwa, za które odsiadywał wyrok pozbawienia wolności.  Mężczyźnie przedstawiono zarzut przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

W związku ze złamaniem prawa w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku więzienia.  Ofiara nożownika trafiła do szpitala, odniesione obrażenia nie zagrażają jej życiu.

 

Zobacz również

Zamknięte toalety. Radny Włodarczyk interweniuje. Odpowiedź może zaskakiwać

Miejskie toalety wybudowane w Parku Zdrojowym są zamknięte w okresie jesienno-zimowym. Problemem zajął się radny …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.