Strona główna / Lokalne / Zaatakował nożem ochroniarza, bo zwrócił mu uwagę

Zaatakował nożem ochroniarza, bo zwrócił mu uwagę

Najbliższe trzy miesiące za kratkami aresztu spędzi zatrzymany przez świnoujskich policjantów 54-latek. Mężczyzna ranił nożem w brzuch pracownika ochrony sklepu oraz groził mu pozbawieniem życia. W związku z popełnieniem przestępstw w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku pozbawienia wolności.

W miniony piątek przed południem dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o awanturze przed sklepem przy ulicy Fińskiej zakończonej ugodzeniem nożem.

– Przybyli niezwłocznie na miejsce zdarzenia policjanci zastali na miejscu pokrzywdzonego z raną jamy brzusznej, któremu ratownicy udzielali pomocy. Ranny pracownik ochrony wyjaśnił stróżom prawa, że zwrócił uwagę stojącemu przed sklepem mężczyźnie, aby nie zaczepiał wychodzących klientów. W odpowiedzi otrzymał cios nożem w brzuch oraz usłyszał groźby pozbawienia życia, po czym sprawca szybko oddalił się w nieznanym kierunku – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Sprawca w plecaku miał wypis z zakładu karnego z pełnymi danymi osobowymi. Zatrzymanie nożownika było już tylko kwestią czasu. Stróże prawa zatrzymali go kilkanaście minut później, kiedy podejrzewany szedł chodnikiem.

– 54-latek popełniał w przeszłości przestępstwa, za które odsiadywał wyrok pozbawienia wolności.  Mężczyźnie przedstawiono zarzut przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych – informuje asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

W związku ze złamaniem prawa w warunkach recydywy grozi mu do 7,5 roku więzienia.  Ofiara nożownika trafiła do szpitala, odniesione obrażenia nie zagrażają jej życiu.

 

Zobacz również

Wodny tor przeszkód z okazji Dnia Dziecka na Uznam Arena

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wodny Tor Przeszkód, na basenie sportowym Uznam Arena przy ul. Grodzka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.