Strona główna / Lokalne / Harcerze pomagają ofiarom nawałnicy

Harcerze pomagają ofiarom nawałnicy

Wszyscy w Polsce przeżywamy tragedię obozu harcerskiego w Suszku, organizacje harcerskie w tym ZHR są pogrążone w żałobie. Nadal trwają prace nad usuwaniem skutków nawałnicy.

ZHR działa na terenie Lotynia, Sternowa i Krojantów. Mamy już wystarczające siły instruktorów ZHR z Mazowsza, Pomorza i Kujaw, którzy usuwają skutki nawałnicy na terenie pól i domostw mieszkańców wsi. Służba polega w pierwszej kolejności na usuwaniu drzew i gałęzi z pól uprawnych, by umożliwić ich pilne skoszenie (zboże przyduszone burzą zgnije).

Usuwamy też przeszkody z dróg dojazdowych do słupów linii energetycznych, aby odpowiednie służby miały możliwość ich naprawy.

W Krojantach harcerze porządkują zniszczony cmentarz. Działaniem ważnym, ale nie najpilniejszym, jest porządkowanie zniszczonego parku w Lotyniu.

Harcerki zorganizowały opiekę dla dzieci, aby ich rodzice mogli poświęcić się usuwaniu zniszczeń.

Na pewno potrzebne są PRZEMYSŁOWE agregaty prądotwórcze o mocy większej niż 10kW do obsługi dojarni i chłodni, żeby nie gniła żywność, plony i można było oporządzić inaczej niż ręcznie liczny inwentarz.

Również w Rytlu jest zorganizowana akcja pomocowa. Tam służbę koordynuje ZHP z Chojnic. Siły i środki wolontariuszy są wystarczające by pokryć wszystkie potrzeby.

Informacje o możliwościach pomocy i służbie jaką można podejmować zamieszczamy na naszym profilu www.facebook.com/harcerstwo.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.