Strona główna / Lokalne / O tunelu i drodze ekspresowej S3 do Świnoujścia

O tunelu i drodze ekspresowej S3 do Świnoujścia

Prezydent  Miasta Janusz Żmurkiewicz spotkał się wczoraj z Dyrektorem  Oddziału GDDKiA w Szczecinie Łukaszem Lendnerem oraz Zastępcą Dyrektora ds. Inwestycji  Mariuszem Mierzwą. W spotkaniu uczestniczyła również Zastępca  Prezydenta Barbara Michalska.

Przedstawiciele GDDKiA poinformowali Prezydenta o ostatnich decyzjach oraz przyjęciu ustaleń związanych z wyłonieniem wykonawcy budowy tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin.

I tak:

– Do dnia 7 września br. potencjalni wykonawcy inwestycji mają  termin na złożenie ofert.  W tym dniu nastąpi również ich otwarcie.

– Do  31 października br.  planowany jest  wybór wykonawcy, a samo podpisanie umowy powinno nastąpić do końca 2017 roku.

– We wrześniu tego roku nastąpi ogłoszenie przetargu na wybór Inżyniera Kontraktu, który powinien zostać wybrany do końca 2017 roku.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 50 miesięcy na realizację inwestycji budowy stałego połączenia w systemie  „zaprojektuj i zbuduj”.

Zapadły także ustalenia dotyczące  budowy drugi ekspresowej S3 na odcinku Troszyn-Świnoujście o długości 34,5km:

– Do listopada 2017 roku  planowane jest  zakończenie prac nad studium techniczno-ekonomiczno- finansowym.

– W drugim kwartale 2018 roku uzyskanie decyzji środowiskowej.

– Na przełomie 2018 /2019 roku odbędzie się przetarg na wyłonienie wykonawcy i rozpoczęcie inwestycji, której oddanie do użytku planowane jest na przełomie 202/2023.

– I co ważne, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad  zapewnili, że pieniądze na tę inwestycję, w kwocie 900 mln złotych, są zabezpieczone w budżecie – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Tekst/fot BIK

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

8 komentarzy

 1. Czyli tak Panie prezydencie znowu wszystko od „d.py” strony
  Tunel oddany do użytku w teorii ma być w 21 roku natomiast droga S3 na odcinku Świnoujście Troszyn nie wcześniej niż w 23 czyli szybciej się dostanę na wyspę Wolin z Uznamu ale jeszcze woniej będę jechał do Szczecina, bo zdecydowanie zwiększony będzie ruch samochodów ciężarowych i osobowych spowodowany juz rozpoczynającą się rozbudową terminala promowego oraz wolniej będzie się jechało z powodu rozbudowy trasy na tym odcinku – no jak zawsze wszystko u nas „zaplanowane i zgrane” – taka nasza lokalna przypadłość wystarczy spojrzeć ze remonty i przebudowy dróg w samym Świnoujściu są wykonywane bez żadnej koordynacji i zgrania w czasie !!!

 2. Konsekwencja w działaniu Pana Prezydenta Żmurkiewicza i kompetentnie pomocnej mu Pani V-ce Michalskiej doprowadziła do momentu,że budowa i tunelu i S3 staje się realna. Gdyby nie zawierucha solidarności w 1980 r to już wtedy dwupasmówka byłaby dawno skończona. A tak 40 lat straty.

 3. Zdaje się , że Unia Europejska jeszcze nie przydzieliła kasy na tę inwestycję,
  więc póki co to dzielenie skóry na niedźwiedziu.
  A propos niedźwiedzia….
  Nasz prezydent chyba ubrał się do studia telewizyjnego gdzie kamerują od pasa w górę
  😀

 4. Już nie mogę patrzeć na Królową Betonu i tego „Prezydenta”. Każdy głupi umie budować chodniki i ulice…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.