Strona główna / Lokalne / Ruszyły warsztaty fotograficzne na Warszowie

Ruszyły warsztaty fotograficzne na Warszowie

Na Warszowie odbyły się warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez artystów z Grupy Kakało. Artyści z młodzieżą pracować będą także w środę i czwartek. – Zapraszamy chętnych, żeby dołączali – mówią organizatorzy.  

To dopiero początek wydarzeń na Warszowie. Kolejne warsztaty odbędą się jeszcze w środę (początek o g. 11) i w czwartek (początek o g. 12). Idea jest taka, żeby artyści pojawiali się we wskazanych przez mieszkańców miejscach i wspólnie z miejscowymi coś stworzyli. Tym razem zapraszającymi byli członkowie Zarządu Osiedla Warszów, którzy chcieli, żeby festiwal zawitał na prawy brzeg Świny.

– Chcieliśmy zapewnić jakąś twórczą rozrywkę dla dzieci, które nie pojechały na wakacje lub z nich już wróciły. Z młodzieżą pracują dzisiaj młodzi i utalentowani artyści z Grupy „Kakało” – mówi Dorota Turlejska, wiceprzewodnicząca Zarządu Osiedla Warszów – Zostały jeszcze dwa dni warsztatów więc jeżeli ktoś chce dołączyć, to serdecznie zapraszamy – dodają.

Pomysł na warsztaty jest taki, żeby zrobić wprowadzenie teoretyczne, a później robić zdjęcia w plenerze. Później artyści pokażą jak obrabiać fotografie i część zdjęć zostanie zaprezentowana na wernisażu. Dla wszystkich przygotowano słodycze i napoje. Członkinie Zarządu Osiedla Warszów na finał warsztatów (czwartek) przygotują smaczne ciasta.

 

Zobacz również

Czerwona zaraza, Czas honoru. Spotkanie z Jarosławem Sokołem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Jarosławem Sokołem – scenarzystą i pisarzem o świnoujskich korzeniach, …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    W ogóle, to w Świnoujściu brakuje takich fotograficznych warsztatów, np. takich jak w Radio Szczecin “Migawka”.
    Brakuje nawet jakiegoś punktu naprawy i konserwacji sprzętu fotograficznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.