piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Upozorował kradzież samochodu. Ubezpieczyciel dziękuje policjantom

Upozorował kradzież samochodu. Ubezpieczyciel dziękuje policjantom

Dyrektor jednej z firm ubezpieczeniowych przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów, którzy prowadzili czynności służbowe w sprawie zgłoszenia kradzieży samochodu o wartości blisko 80.000 zł. Stróże prawa udowodnili zgłaszającemu zawiadomienie organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, składanie fałszywych zeznań oraz usiłowanie osiągnięcia korzyści majątkowej, udaremniając wyłudzenie odszkodowania.

Kilka miesięcy temu mieszkaniec województwa mazowieckiego złożył zawiadomienie w świnoujskiej komendzie o kradzieży wartego blisko 80.000 zł samochodu ciężarowego marki Renault, do której miało dojść w prawobrzeżnej części miasta. Po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu rozpoczęli poszukiwania skradzionego samochodu i zaczęli badać okoliczności sprawy.

W toku prowadzonego postępowania ustalili, że do kradzieży nie doszło, a całe zdarzenie zostało sfingowane. Mężczyzna upozorował kradzież własnego samochodu i podał śledczym fikcyjny przebieg wydarzeń, chcąc w ten sposób wyłudzić odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej. Policjanci przedstawili właścicielowi samochodu zarzuty zawiadomienia organów ścigania o przestępstwie, które nie zostało popełnione oraz usiłowania doprowadzenia ubezpieczyciela do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem.

Po zakończeniu sprawy w sądzie i skazaniu mężczyzny, dyrektor firmy ubezpieczeniowej  przesłał na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie podziękowania dla trzech świnoujskich policjantów w uznaniu ich profesjonalizmu i przeprowadzeniu wnikliwych czynności służbowych, dzięki którym udaremniono wypłatę kwoty 80.000 zł nienależnego odszkodowania.

Autor listu podziękował szefowi zachodniopomorskiego garnizonu oraz samym policjantom za skuteczne zwalczanie przestępczości ubezpieczeniowej. Podkreślił, że praca świnoujskich stróży prawa może być przykładem dla policjantów w całym kraju w efektywnym zwalczaniu tego typu oszustw.

 

asp. sztab. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Od dziś zmiany organizacji ruchu związane z budową ronda

Wykonawca budowy drogi ekspresowej S3 zawiadomił, że od dnia 6 października wprowadzi czasowe zmiany organizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.