Strona główna / Lokalne / Bez wiz, praca na czarno i rozbój

Bez wiz, praca na czarno i rozbój

Osiemnastu cudzoziemców (13 z Ukrainy, 3 Białorusi, Rosjanin i Turek) otrzymało w ciągu ostatniego tygodnia decyzje zobowiązujące do opuszczenia Polski po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Morskiego Oddziału Straży Granicznej kontrolach legalności pobytu i zatrudnienia.

W przypadku 7 cudzoziemców powodem wystawienia decyzji był brak ważnej wizy lub innego tytułu pobytowego uprawniającego do wjazdu i pobytu w Polsce, 6 nielegalnie wykonywało pracę, a cel i warunki wjazdu 3 osób były niezgodne z deklarowanymi. Ponadto przeterminowano dopuszczalny pobyt w Polsce, a inny cudzoziemiec popadł w Polsce w konflikt z prawem, dopuszczając się rozboju z niebezpiecznym narzędziem, za co odbył karę 3 lat pozbawienia wolności.
Postępowania administracyjne przeprowadzili w tych sprawach funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina, Kołobrzegu, Gdyni i Gdańska.

Wobec wszystkich cudzoziemców komendanci placówek Straży Granicznej orzekli o zakazach ponownego wjazdu do Polski od sześciu miesięcy do roku. Wyjątek dotyczy cudzoziemca skazanego za rozbój. Mężczyzna będzie mógł ponownie wjechać do Polski po pięciu latach

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.