Strona główna / Lokalne / Jesteśmy liderem. Dziękujemy!

Jesteśmy liderem. Dziękujemy!

Wśród gazet lokalnych, „Kroniki Portowe” są najczęściej czytaną gazetą. Jak wynika z naszych badań, co trzeci mieszkaniec Świnoujścia deklaruje, że w ciągu ostatnich 30 dni, miał w rękach przynajmniej jeden egzemplarz gazety „Kroniki Portowe”. Co czwarty mieszkaniec miasta deklaruje, że jest regularnym czytelnikiem „Kronik Portowych”.

Wzrost popularności odnotowuje także portal swinoujskie.info. W sierpniu miał 284 426 odsłon i zdystansował inne lokalne portale – wynika ze statystyk Google Analitycs.Za zaufanie i regularne odwiedzanie naszej strony serdecznie dziękujemy wszystkim internautom!

„Kroniki Portowe” są najchętniej czytaną gazetą papierową w Świnoujściu. To jedyny opiniotwórczy w pełni kolorowy tygodnik w Świnoujściu, wydawany w nowoczesny sposób.
Tytuł powstał w 2014 roku z konieczności dotarcia do czytelników przyzwyczajonych do czytania informacji w tradycyjnej papierowej formie, osób nie lubiących korzystać z Internetu, lub wykluczonych informacyjnie ze względu na brak umiejętności posługiwania się siecią www.

Co tydzień mamy 12 tys. dowodów na to, że mieszkańcy czytają prasę papierową!

Kto nas czyta?
Nawet w dobie Internetu ludzie chętnie czytają gazety lokalne. Potwierdzają to nasze badania, które pokazują, że Kroniki Portowe docierają każdego tygodnia do ca. 12 tysięcy odbiorców. Każdy bezpłatny egzemplarz czytają statystycznie 2 osoby. Tygodnik dzięki bezpłatnej dystrybucji jest czytany przez wszystkich mieszkańców zainteresowanych wiadomościami lokalnymi. Wśród czytelników dominują osoby w wieku 35-59 lat.

Jak nas czytają?
Każdy czytelnik poświęca na lekturę jednego wydania tygodnika lokalnego około 32 minut. To aż 6 razy dłużej niż na przeglądanie portali internetowych. Do tej samej gazety ten sam statystyczny odbiorca wraca dwukrotnie. Bezpłatne Kroniki Portowe są rozdawane w ponad 73 punktach na terenie Świnoujścia. Dzięki temu po gazetę sięgają tylko osoby, które są zainteresowane wiadomościami lokalnymi. Do tego dochodzi około 400 dodatkowych pobrań gazety w wersji elektronicznej.

Oprócz tygodnika „Kroniki Portowe”, wydawnictwo posiada portal informacyjny swinoujskie.info z informacjami dostępnymi 24 godziny na dobę. Tytuł koncentruje się na wydarzeniach mijającego tygodnia. Po zsumowaniu czytelników gazety papierowej i portalu informacyjnego, jesteśmy niekwestionowanym liderem opinii publicznej w Świnoujściu.

Kroniki Portowe to:
❶ niezależny tygodnik o zasięgu lokalnym
❷ pierwsze źródło informacji dla wielu odbiorców
❸ silne oddziaływanie na opinię publiczną
❹ wysoki poziom czytelnictwa
❺ własna sieć kolportażu

Zobacz również

Na Orliku będzie wymieniona nawierzchnia. Bezwonny granulat zastąpi ten ze zużytych opon

Granulat którym jest wyłożony Orlik przy ulicy Kościuszki będzie wymieniony na nowy. To efekt m.in. …

5 komentarzy

  1. Gratuluję ! Z pewnością Zespół Redaktorów zasłużył sobie na STATUS LIDERA. To ICH rzetelność, obiektywizm i wiara w prawdziwe wartości, na które wskazują czytelnikom zaowocowały taką wysoką oceną. Jednocześnie dodam że z przerażeniem słucham niektóre lokalne media, które konfabulują informacjami. Inne wartości kiedyś reprezentowali..

  2. Zgadzam się. Największa wasza wartość to niezależność i samodzielne myślenie. Widać jak obecna władza przekupuje paciorkami niektóre media które nagle zgłupiały i próbują wmówić ludziom przez tv że czarne jest białe. Wy się nie dajcie!

  3. największa wasza wartość- widać niezależność. Jeszcze. Nie dajcie się przekupić.

  4. gratulacje! fajna gazeta i dobry portal. nie zawsze i nie każdy tekst. Idealni nie jesteście 🙂 Ale widać rzetelność dziennikarską, czego zdecydowanie brakuje wielu innym mediom lokalnym.

  5. Gazetka fajna no i bezpłatna ale mam kilka uwag a mianowicie brak informacji np.o warsztatach samochodowych a ostatnio szukałem telefonu do do skupu złomu i też nigdzie nie znalazłem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.