piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Jesteśmy liderem. Dziękujemy!

Jesteśmy liderem. Dziękujemy!

Wśród gazet lokalnych, „Kroniki Portowe” są najczęściej czytaną gazetą. Jak wynika z naszych badań, co trzeci mieszkaniec Świnoujścia deklaruje, że w ciągu ostatnich 30 dni, miał w rękach przynajmniej jeden egzemplarz gazety „Kroniki Portowe”. Co czwarty mieszkaniec miasta deklaruje, że jest regularnym czytelnikiem „Kronik Portowych”.

Wzrost popularności odnotowuje także portal swinoujskie.info. W sierpniu miał 284 426 odsłon i zdystansował inne lokalne portale – wynika ze statystyk Google Analitycs.Za zaufanie i regularne odwiedzanie naszej strony serdecznie dziękujemy wszystkim internautom!

„Kroniki Portowe” są najchętniej czytaną gazetą papierową w Świnoujściu. To jedyny opiniotwórczy w pełni kolorowy tygodnik w Świnoujściu, wydawany w nowoczesny sposób.
Tytuł powstał w 2014 roku z konieczności dotarcia do czytelników przyzwyczajonych do czytania informacji w tradycyjnej papierowej formie, osób nie lubiących korzystać z Internetu, lub wykluczonych informacyjnie ze względu na brak umiejętności posługiwania się siecią www.

Co tydzień mamy 12 tys. dowodów na to, że mieszkańcy czytają prasę papierową!

Kto nas czyta?
Nawet w dobie Internetu ludzie chętnie czytają gazety lokalne. Potwierdzają to nasze badania, które pokazują, że Kroniki Portowe docierają każdego tygodnia do ca. 12 tysięcy odbiorców. Każdy bezpłatny egzemplarz czytają statystycznie 2 osoby. Tygodnik dzięki bezpłatnej dystrybucji jest czytany przez wszystkich mieszkańców zainteresowanych wiadomościami lokalnymi. Wśród czytelników dominują osoby w wieku 35-59 lat.

Jak nas czytają?
Każdy czytelnik poświęca na lekturę jednego wydania tygodnika lokalnego około 32 minut. To aż 6 razy dłużej niż na przeglądanie portali internetowych. Do tej samej gazety ten sam statystyczny odbiorca wraca dwukrotnie. Bezpłatne Kroniki Portowe są rozdawane w ponad 73 punktach na terenie Świnoujścia. Dzięki temu po gazetę sięgają tylko osoby, które są zainteresowane wiadomościami lokalnymi. Do tego dochodzi około 400 dodatkowych pobrań gazety w wersji elektronicznej.

Oprócz tygodnika „Kroniki Portowe”, wydawnictwo posiada portal informacyjny swinoujskie.info z informacjami dostępnymi 24 godziny na dobę. Tytuł koncentruje się na wydarzeniach mijającego tygodnia. Po zsumowaniu czytelników gazety papierowej i portalu informacyjnego, jesteśmy niekwestionowanym liderem opinii publicznej w Świnoujściu.

Kroniki Portowe to:
❶ niezależny tygodnik o zasięgu lokalnym
❷ pierwsze źródło informacji dla wielu odbiorców
❸ silne oddziaływanie na opinię publiczną
❹ wysoki poziom czytelnictwa
❺ własna sieć kolportażu

Zobacz również

P. Szefernaker: do końca tygodnia do samorządów trafi ok. 4,5 mld zł

Do końca tygodnia do samorządów trafi jedna trzecia z prawie 13,7 mld zł, czyli ok. …

5 komentarzy

  1. Gratuluję ! Z pewnością Zespół Redaktorów zasłużył sobie na STATUS LIDERA. To ICH rzetelność, obiektywizm i wiara w prawdziwe wartości, na które wskazują czytelnikom zaowocowały taką wysoką oceną. Jednocześnie dodam że z przerażeniem słucham niektóre lokalne media, które konfabulują informacjami. Inne wartości kiedyś reprezentowali..

  2. Zgadzam się. Największa wasza wartość to niezależność i samodzielne myślenie. Widać jak obecna władza przekupuje paciorkami niektóre media które nagle zgłupiały i próbują wmówić ludziom przez tv że czarne jest białe. Wy się nie dajcie!

  3. największa wasza wartość- widać niezależność. Jeszcze. Nie dajcie się przekupić.

  4. gratulacje! fajna gazeta i dobry portal. nie zawsze i nie każdy tekst. Idealni nie jesteście 🙂 Ale widać rzetelność dziennikarską, czego zdecydowanie brakuje wielu innym mediom lokalnym.

  5. Gazetka fajna no i bezpłatna ale mam kilka uwag a mianowicie brak informacji np.o warsztatach samochodowych a ostatnio szukałem telefonu do do skupu złomu i też nigdzie nie znalazłem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.