Strona główna / Lokalne / Budowa przedszkola. Firmy chciały za dużo

Budowa przedszkola. Firmy chciały za dużo

Miasto chce wybudować przedszkole przy ulicy Bydgoskiej w Świnoujściu. Na działce o powierzchni 7898 m2 ma powstać 8-oddziałowe przedszkola przeznaczonego do edukacji przedszkolnej dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat z możliwością rozbudowy w przyszłości o dodatkowe dwa oddziały. Dwie firmy startujące w przetargu na budowę chciały za dużo pieniędzy.

Właśnie zakończył się przetarg na budowę placówki wraz z rozbudową ul. Bydgoskiej. Miasto przeznaczyło 17,1 mln złotych. Oferta firmy Calbud opiewała na 21,7 mln zł, Mirbudu na 19,9 mln zł.

– Cały czas pracuje komisja przetargowa. Od jej wyniku zależy, czy będziemy musieli znaleźć w budżecie dodatkowe środki, czy przetarg zostanie ogłoszony ponownie – mówi zastępca prezydenta miasta Barbara Michalska.

Planowane przedszkole ma pomieścić 200 dzieci. W placówce funkcjonować będą dwie grupy dzieci niepełnosprawnych –  także poruszających się na wózkach inwalidzkich. Budynek przedszkola zaplanowany został wstępnie jako jednokondygnacyjny, z możliwością jednak budowy drugiej  kondygnacji, z częścią administracyjno-socjalną, dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przy budynku zlokalizowane zostaną boisko do gier zabawowych, usypana górka saneczkowa; mała architektura (pergole, ławki, kosze na śmieci, inne) letni ogród, wydzielone strefy dla różnych grup wiekowych, ogród zimowy (patio lub oranżeria), pomieszczenie na wózki i zabawki zewnętrzne, parking.

Zobacz również

Hanna Owczaruk Mistrzynią Polski Młodziczek

Zawodniczka Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje Hanna Owczaruk zdobyła w dniach 24-25.09.2022 r. złoty medal Mistrzostw Polski …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.