Strona główna / Lokalne / Więźniowie chcieli oddać krew. Nie mogli

Więźniowie chcieli oddać krew. Nie mogli

Chyba jeszcze wielu z nas pamięta gorący, wakacyjny apel o oddawanie krwi, której – jak często latem – brakowało w świnoujskim szpitalu.

Co ciekawe, okazało się, że odpowiedzieli na niego również osadzeni w Zakładzie Karnym w Goleniowie. Jeden z nich napisał list do prezes szpitala o pomoc w zorganizowaniu akcji poboru krwi na terenie zakładu karnego. Niestety, okazało się to niemożliwe, ponieważ według informacji uzyskanej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, osoby osadzone znajdują się w grupie najwyższego ryzyka, dlatego taki pobór nie może zostać zorganizowany.

– Podziękowaliśmy pisemnie  pomysłodawcy tej akcji  za chęć niesienia pomocy ludziom chorym i znajdującym się w stanie zagrożenia życia.- informuje Dorota Konkolewska ,prezes świnoujskiego szpitala –Zachęciliśmy też do wizyty w punkcie krwiodawstwa, po odbyciu kary i odbyciu sześciomiesięcznej karencji, aby poddać się badaniom, których wyniki być może pozwolą zainteresowanemu zostać dawcą krwi.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

4 komentarze

 1. Widocznie tak się teraz sprawdza krew, czyli pisząc krótko nie sprawdza.
  Pewnie oszczędności, klauzule sumienia itp.

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Dlaczego jakiś tłuk z góry ustala, że „osoby osadzone znajdują się w grupie najwyższego ryzyka…”
  Przecież, to tych ludzi obraża.
  Jak ktoś oddaje krew, to i tak ta krew jest badana przecież.

  • Nie masz pojęcia o czym piszesz i do tego obrażasz ludzi, którzy dbają o bezpieczeństwo innych. Osadzeni nie trafili do Zakładu Karnego w Goleniowie za przechodzenie przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Pomimo bardzo szlachetnej postawy i chęci pomocy, niestety nie należą też go grupy osób o najwyższym zaufaniu społecznym. I tak jak w artykule napisane „po odbyciu kary i odbyciu sześciomiesięcznej karencji mogą spróbować zostać dawcami krwi.”

   • ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Dlaczego uważasz, że kogoś obrażam „Ośla Łąko❔
    Ja tylko nazywam rzeczy po imieniu, ponieważ w przeciwieństwie do Ciebie, to wiem co mówię.

    ➖Czyli jak są osadzeniu, to mają kiłę, aids, trypla, tyfusa, zrogowacenie warki sromowej itd., a jak zostaną zwolnieni, to już po pół roku będą cudownie uzdrowieni❔
    Nie ogarniam Twojego bełkotu dzieciaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.