Strona główna / Lokalne / Więźniowie chcieli oddać krew. Nie mogli

Więźniowie chcieli oddać krew. Nie mogli

Chyba jeszcze wielu z nas pamięta gorący, wakacyjny apel o oddawanie krwi, której – jak często latem – brakowało w świnoujskim szpitalu.

Co ciekawe, okazało się, że odpowiedzieli na niego również osadzeni w Zakładzie Karnym w Goleniowie. Jeden z nich napisał list do prezes szpitala o pomoc w zorganizowaniu akcji poboru krwi na terenie zakładu karnego. Niestety, okazało się to niemożliwe, ponieważ według informacji uzyskanej z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, osoby osadzone znajdują się w grupie najwyższego ryzyka, dlatego taki pobór nie może zostać zorganizowany.

– Podziękowaliśmy pisemnie  pomysłodawcy tej akcji  za chęć niesienia pomocy ludziom chorym i znajdującym się w stanie zagrożenia życia.- informuje Dorota Konkolewska ,prezes świnoujskiego szpitala –Zachęciliśmy też do wizyty w punkcie krwiodawstwa, po odbyciu kary i odbyciu sześciomiesięcznej karencji, aby poddać się badaniom, których wyniki być może pozwolą zainteresowanemu zostać dawcą krwi.

Zobacz również

Zamknęli falochron przed mieszkańcami! Latem nie wejdą tam turyści?

Nie do wiary! Najdłuższy w Europie kamienny falochron zamknięto na kłódkę. Nie wiadomo co jest …

4 komentarze

 1. Widocznie tak się teraz sprawdza krew, czyli pisząc krótko nie sprawdza.
  Pewnie oszczędności, klauzule sumienia itp.

 2. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

  Dlaczego jakiś tłuk z góry ustala, że “osoby osadzone znajdują się w grupie najwyższego ryzyka…”
  Przecież, to tych ludzi obraża.
  Jak ktoś oddaje krew, to i tak ta krew jest badana przecież.

  • Nie masz pojęcia o czym piszesz i do tego obrażasz ludzi, którzy dbają o bezpieczeństwo innych. Osadzeni nie trafili do Zakładu Karnego w Goleniowie za przechodzenie przez ulicę w niedozwolonym miejscu. Pomimo bardzo szlachetnej postawy i chęci pomocy, niestety nie należą też go grupy osób o najwyższym zaufaniu społecznym. I tak jak w artykule napisane “po odbyciu kary i odbyciu sześciomiesięcznej karencji mogą spróbować zostać dawcami krwi.”

   • ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    Dlaczego uważasz, że kogoś obrażam “Ośla Łąko❔
    Ja tylko nazywam rzeczy po imieniu, ponieważ w przeciwieństwie do Ciebie, to wiem co mówię.

    ➖Czyli jak są osadzeniu, to mają kiłę, aids, trypla, tyfusa, zrogowacenie warki sromowej itd., a jak zostaną zwolnieni, to już po pół roku będą cudownie uzdrowieni❔
    Nie ogarniam Twojego bełkotu dzieciaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.