Strona główna / Lokalne / Strzelnica wojskowa przy ul. Rycerskiej zostanie udostępniona także cywilom?

Strzelnica wojskowa przy ul. Rycerskiej zostanie udostępniona także cywilom?

Czy Ministerstwo Obrony Narodowej powinno udostępnić strzelnicę garnizonową przy ul. Rycerskiej także dla cywilów?

Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce w najbliższym czasie dotować samorządy, które wybudują na swoim terenie strzelnice. Celem jest zwiększenie dostępności do tego typu obiektów, ale również pomoc w promocji sportu strzeleckiego m.in. wśród dzieci i młodzieży.

Jaki jest sens budowania kolejnej strzelnicy w naszym mieście? – pytają mieszkańcy. Wystarczy, aby MON udostępnił już istniejącą strzelnicę garnizonową dla wszystkich – zauważają.

Strzelnica wojskowa położona w Świnoujściu, w lesie przy ul. Rycerskiej, jest obiektem szkoleniowym po gruntownej modernizacji. Posiada niezbędne certyfikaty i zgody instytucji państwowych konieczne do bezpiecznego jej użytkowania. Obiekt ten został dopuszczony do realizacji ćwiczeń z amunicją bojową zarówno w dzień jak i w nocy. Ze strzelnicy korzystają pododdziały 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, a także inne służby mundurowe.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

5 komentarzy

  1. Pierze & Smoła szykuje się na wojnę ?

  2. Ta strzelnica juz od ponad roku jest udostępniana cywilom ze stowarzyszenia strzeleckiego.Ćwiczą tam oni swoje umiejętności strzeleckie i nikt nie robi z tego wielkiego halo. Jednak są to osoby obyte z bronią,posiadające stosowną wiedzę i przeszkolenie.Idea pomysłu jest dobra , wszyscy którzy myślą że Polacy się powystrzelają wzajemnie poprostu bredzą.Jedyny ważny warunek jaki powinien być spełniony moim zdaniem to posiadanie patentu strzeleckiego.

  3. Idiotyzm jak zresztą wszystkie pomysły Antka psychola.

  4. Widzę, że Dyrektor floty już się szkoli…………………………..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.