Strona główna / Lokalne / Były radny PO założył nowe stowarzyszenie
Członkowie stowarzyszenia po raz pierwszy pokazali się publicznie, biorąc udział w uroczystościach z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Foto: Wojciech Basałygo

Były radny PO założył nowe stowarzyszenie

Radny niezależny Kamil Janta-Lipiński jest głównym pomysłodawcą stowarzyszenia mającego zająć się m.in.  zwiększeniem aktywności społecznej wśród mieszkańców Świnoujścia.

Stowarzyszenie ma nieco ponad miesiąc, pierwszych członków i swój statut. Prezesem jest Marek Gawrylczyk. Młodzi działacze już zapowiadają start w przyszłorocznych wyborach samorządowych, bo jak mówią – chcą mieć swoich reprezentantów w radzie miasta i wpływ na rozwój Świnoujścia.

Według statutu stowarzyszenia „Kierunek Świnoujście”, celem jest m.in. działanie na rzecz zwiększenia udziału mieszkańców miasta Świnoujście w życiu publicznym i propagowanie idei samorządności wśród mieszkańców.

Młodzi działacze zaczęli swoją pracę od założenia profilu na Facebooku, zrobienia sondy wśród mieszkańców miasta na temat zmiany nazw ulic w ramach ustawy dekomunizacyjnej i przesłania prezydentowi miasta swoich pomysłów. Chcieliby przeznaczenia 300 tys. złotych na zagospodarowanie 3 podwórek rocznie,  szafek dla uczniów w szkołach, siłowni przy orliku, więcej miejsc w żłobkach i porządnych (pisownia oryginalna – przyp. red) hot spotów z dostępem do internetu na plażach.

Przypomnijmy, Kamil Janta-Lipiński pod koniec września br. złożył na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Świnoujście rezygnację z członkostwa w klubie radnych Platformy Obywatelskiej.

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

10 komentarzy

  1. … i każdemu z mieszkańców baloników na druciku, kogucików i takich tam jeszcze nie wiem ale generalnie DUŻO, albo jeszcze więcej !!!!!!!!! Kwiat enteligencji urodził mysz słoniową, po prostu cuda wianki ..!

  2. I tak założę się że SLD napuści na nich psy.

  3. Przecież to ściema a ten Kamil to założył sobie jakies smieszne stowarzyszenie żeby podbić swoją stawkę w PO. Potem zrobią z PO koalicję wyborczą i znajdą się na listach tej zdradzieckiej partii z miernymi członkami lokalnymi i sprzedawczykami różnych portowych bizesików.

  4. Niby fajnie, niby dobrze. Z młodymi ludzmi jeszcze bym rozmawiał, lecz Pan Kamil jest nie do zniesienia. Abstrahując od jego wyczynów na sesji rady miasta (język, podejście, brak kultury) to spotykając takiego człowieka na mieście nie wiadomo czy jest radnym czy osobą… Potrzebującą pomocy. Przykro mi, że tak pisze, lecz jego strój, wygląd itd nie jest właściwy. Pozdrawiam

  5. główny pomysłodawca? co za bzdury. Ktoś inny był pomysłodawcą, a Kamil mając parcie na szkło po prostu to wykorzystał.

  6. Haha, karierowicze!

  7. Wszystko co z PO wychodzi to jakies rakie niedojrzałe się wydaje… i tu tez

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.