Strona główna / Lokalne / Handlowali narkotykami i kradli prąd

Handlowali narkotykami i kradli prąd

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, z których jeden posiadał narkotyki, a drugi kradł energię elektryczną. Mężczyźni wkrótce staną przed sądem.

Policjanci zauważyli jadącego ulicą Grunwaldzką rowerzystę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Podczas legitymowania u 28-latka  znaleziono woreczki i zawiniątka z amfetaminą i marihuaną.

W mieszkaniu w którym mieszkał zabezpieczono wagę elektroniczną służącą do ważenia narkotyków oraz kilkadziesiąt sztuk woreczków strunowych z zawartością amfetaminy.

Ponadto w czasie przeszukiwania mieszkania stróże prawa zwrócili uwagę na plątaninę kabli i sposób rozprowadzenia instalacji elektrycznej, do której podłączono kilka urządzeń, jak bojler, telewizor, odtwarzacz dvd, mikrofala i oświetlenie.

– Po sprawdzeniu w piwnicy okazało się, że licznik należący do zajmowanego przez mężczyznę mieszkania jest odłączony, co potwierdziło, iż energia elektryczna jest pobierana w sposób nielegalny. W rozmowie z 45-letnim właścicielem mieszkania przyznał się on do „lewego” podłączenia” i kradzieży prądu – tłumaczy asp. sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

W wyniku interwencji obaj mężczyźni zostali zatrzymani. 28-leni świnoujścianin usłyszał zarzut posiadania substancji narkotycznych, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast 45-latek zarzut kradzieży energii, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Jeden komentarz

  1. ꘐ ꖜ ꗈ ꕧ ꔠ ꖟ

    No i co z tego?
    Każdy robi, to co lubi…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.