Strona główna / Lokalne / Konkurs wiedzy o Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I

Konkurs wiedzy o Ruchu Drogowym w Szkole Podstawowej nr 6 im. Mieszka I

W dniu 22.11.2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym dla klas I. Do konkursu przystąpiło 5 drużyn z klas I A, I B, I C, I D, I E. Zadania konkursowe były oceniane przez jury w składzie: pani dyrektor  Edyta Tomaszek, pani wicedyrektor Sylwia Szostak oraz przedstawiciela policji panią asp. Magdę Figarską- Śnieć.

Zanim uczestnicy przystąpili do rozwiązywania zadań uczniowie klas III zaśpiewali piosenkę  pt. „Halo, panie policjancie”i tym samym rozpoczęli konkurs.  Zadania z zakresu wiedzy o ruchu drogowym polegały na rozwiązywaniu zagadek, ułożeniu puzzli- znaków drogowych,  udzielaniu odpowiedzi. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniami, które mieli do wykonania o czym świadczą wyniki – I miejsce zajęły ex aequo – klasa I a, I, b, I d, miejsce II zajęła klasa I c.

  Konkurs zakończył się recytacją wierszy w wykonaniu starszych uczniów. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów znajomości przepisów o ruchu drogowym, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego. Uczniowie wykazali się bardzo dużą ogólną wiedzą związaną z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Ponadto potrafili efektywnie współdziałać w grupie.

Zobacz również

Ruszyły zapisy na Maraton Świnoujście Wolgast

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jako współorganizator 42 Międzynarodowego Maratonu Świnoujście – Wolgast, 31 Półmaratonu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.