Strona główna / Lokalne / [FILM] Świnoujska stocznia do likwidacji? Są takie plany

[FILM] Świnoujska stocznia do likwidacji? Są takie plany

W związku z niezadowalającymi wynikami finansowymi spółki i pesymistycznymi prognozami, rozważa się przeniesienie stoczni Gryfia do jednej lokalizacji. 

10 listopada do Zarządu Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” wpłynęło pismo podpisane przez członków zarządu MARS Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych – właściciela stoczni, o zaproponowanie rozwiązań wyjścia z trudnej sytuacji, w tym przeniesienia stoczni do jednej lokalizacji.

Niepokojące informacje przekazał na czwartkowej Sesji Rady Miasta Świnoujścia, radny Sławomir Nowicki reprezentujący Grupę Morską.

– Bardzo mi zależy na tym, abyśmy poza podziałami zasiedli przy tej sprawie na sesji i zastanowili się co możemy w tej kwestii zrobić – powiedział Sławomir Nowicki. –

Na 27 listopada zwołano posiedzenie rady nadzorczej spółki. Jednym z punktów będzie zaprezentowanie symulacji finansowych przeniesienia stoczni do jednej lokalizacji, a także dyskusja nad społecznymi aspektami przeniesienia.

Co to może oznaczać dla pracowników stoczni w Świnoujściu? Próbowaliśmy skontaktować się telefonicznie z prezesem stoczni Gryfia Markiem Różalskim, lecz był niedostępny.

Przypomnijmy, Morska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. powstała w wyniku połączenia dwóch zachodniopomorskich zakładów ze Świnoujścia i Szczecina, które od września 2013r., prowadzą działalność operacyjną jako jedna spółka.

Stocznia w Świnoujściu prowadzi działalność nieprzerwanie od 1968r. Oferuje usługi z zakresie remontów, przebudowy i budowy nowych jednostek.

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

3 komentarze

  1. Tak się zastanawiam jak w tej być może hipotetycznej sytuacji “likwidacji stoczni w Świnoujściu” ma się populistyczne i medialne atakowanie przez radnych i członków SLD innych pracodawców z terenu portu zatrudniających świnoujścian. Oby ta “troska” o mieszkańców nie odbiła się im czkawką.

  2. Podzielam opinię swojej przedmówczyni. Takie głosy dochodziły od pracowników i służb związków zawodowych od początku tego pomysłu. Osobiście ubolewam nad sytuacją wszystkich pracowników i ich Rodzin. Straszna wiadomość. Smutno mi się zrobiło, bo był czas, że pracowała tam moja rodzina. Były to czasy, kiedy pracownicy MSR otrzymywali od firmy mieszkania. W tamtych czasach działo się i dobrze dla ludzi pracujących………

  3. Można było przewidzieć że po połączeniu z nimi pójdziemy na dno dzięki nim, siebie rozwalili i przy okazji nas ;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.