Strona główna / Lokalne / Świnoujście wśród najlepszych

Świnoujście wśród najlepszych

Już po raz trzynasty dziennik Rzeczpospolita przygotował zestawienie najlepszych polskich samorządów, którego podsumowanie nastąpiło wczoraj, podczas uroczystej Gali w Jarocinie.

Laureaci Rankingu Samorządów 2017 to najlepsze w Polsce gminy i miasta pod względem zrównoważonego rozwoju. W rankingu wyróżnione zostały te samorządy, które najlepiej dbają o kondycję finansową, ponoszą największe nakłady na inwestycje komunalne, podnoszą jakość świadczonych przez siebie usług publicznych, współpracują ze swoimi mieszkańcami oraz wspierają przedsiębiorczość.

– Jest bardzo ważne, by wśród 2,5 tysiąca jednostek samorządu terytorialnego identyfikować te, które mogą być przykładem dla innych – mówią organizatorzy rankingu.

Wysokie miejsce w rankingu zajęło Świnoujście, plasując się w dziesiątce  Laureatów  – w kategorii Miast na Prawach Powiatu –   na 6. miejscu.

– Dedykuję tę nagrodę wszystkim tym mieszkańcom miasta, bez których jego rozwój, w każdej dziedzinie życia społecznego i gospodarczego, byłby niemożliwy. To wspaniali, często anonimowi ludzie– powiedział odbierając nagrodę z rąk prof. Jerzego Buzka i Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej Bogusława Chraboty Prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Poniżej lista Laureatów Rankingu Samorządów 2017w kategorii Miast na Prawach Powiatu.

  1. Poznań
  2. Bielsko-Biała
  3. Nowy Sącz
  4. Opole
  5. Łódź
  6. Świnoujście
  7. Gliwice
  8. Rzeszów
  9. Krosno
  10. Gdynia

Zobacz również

Pilnowali bezpieczeństwa mieszkańców. Mogli poznać pracę marynarzy

Przez ostatnie tygodnie, policjanci pełniący służbę na ulicach Świnoujścia, w ramach adaptacji zawodowej, dbali o …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.