Strona główna / Lokalne / Świnoujście wśród najlepszych

Świnoujście wśród najlepszych

Już po raz trzynasty dziennik Rzeczpospolita przygotował zestawienie najlepszych polskich samorządów, którego podsumowanie nastąpiło wczoraj, podczas uroczystej Gali w Jarocinie.

Laureaci Rankingu Samorządów 2017 to najlepsze w Polsce gminy i miasta pod względem zrównoważonego rozwoju. W rankingu wyróżnione zostały te samorządy, które najlepiej dbają o kondycję finansową, ponoszą największe nakłady na inwestycje komunalne, podnoszą jakość świadczonych przez siebie usług publicznych, współpracują ze swoimi mieszkańcami oraz wspierają przedsiębiorczość.

– Jest bardzo ważne, by wśród 2,5 tysiąca jednostek samorządu terytorialnego identyfikować te, które mogą być przykładem dla innych – mówią organizatorzy rankingu.

Wysokie miejsce w rankingu zajęło Świnoujście, plasując się w dziesiątce  Laureatów  – w kategorii Miast na Prawach Powiatu –   na 6. miejscu.

– Dedykuję tę nagrodę wszystkim tym mieszkańcom miasta, bez których jego rozwój, w każdej dziedzinie życia społecznego i gospodarczego, byłby niemożliwy. To wspaniali, często anonimowi ludzie– powiedział odbierając nagrodę z rąk prof. Jerzego Buzka i Redaktora Naczelnego Rzeczpospolitej Bogusława Chraboty Prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Poniżej lista Laureatów Rankingu Samorządów 2017w kategorii Miast na Prawach Powiatu.

  1. Poznań
  2. Bielsko-Biała
  3. Nowy Sącz
  4. Opole
  5. Łódź
  6. Świnoujście
  7. Gliwice
  8. Rzeszów
  9. Krosno
  10. Gdynia

Zobacz również

Blokadami w kierowców parkujących na trawnikach

Straż miejska w Świnoujściu bierze się za kierowców parkujących swoje samochody na trawnikach. I nie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.