Strona główna / Lokalne / Wybrano wykonawcę tunelu w Świnoujściu

Wybrano wykonawcę tunelu w Świnoujściu

Dziś ogłoszono wynik postępowania komisji przetargowej, która wybrała wykonawcę na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu.

Po weryfikacji 4 złożonych w postępowaniu ofert stwierdzono, iż najkorzystniejsza jest oferta konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. Pozostali oferenci będą mieli 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań od wyboru wykonawcy. Dokumentację postępowania sprawdzi jeszcze Prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

– To bardzo dobra wiadomość dla Świnoujścia i jego mieszkańców – mówi wojewoda Krzysztof Kozłowski – Jeśli założony harmonogram prac zostanie utrzymany, to tunelem do Świnoujścia pojedziemy pod koniec 2021 roku.

Stała przeprawa w Świnoujściu połączy wyspy Uznam i Wolin, które rozdziela rzeka Świna, będąca również częścią toru wodnego do portu w Szczecinie. Obecnie komunikację zapewniają przeprawy promowe, które nie posiadają wystarczającej przepustowości (co powoduje często długi czas oczekiwania na prom) i są wrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne – te problemy rozwiąże tunel. Całkowita długość inwestycji wyniesie około 3,4 kilometra, w tym 1,44 kilometra jednorurowego tunelu drążonego. Średnica wewnętrzna tunelu będzie wynosić 12 metrów, zostanie w nim wykonana dwukierunkowa jezdnia z pasami ruchu o szerokości 3,5 m., poniżej jezdni powstanie również galeria ewakuacyjna.

Zobacz również

Międzyzdroje. Świąteczny jarmark i Festiwal Choinki

Coraz bliżej święta, coraz bliżej nas  i czas pomyśleć o świątecznych prezentach i  zakupie choinki. …

4 komentarze

  1. Wielkie brawa dla Pana Prezydenta i jego zastępcy Barbary Michalskiej za skuteczność w działaniu. Dziękujemy.

  2. Wielkie brawa dla Pana Prezydenta i jego zastępcy Barbary Michalskiej za skuteczność w działaniu. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.