piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Wybrano wykonawcę tunelu w Świnoujściu

Wybrano wykonawcę tunelu w Świnoujściu

Dziś ogłoszono wynik postępowania komisji przetargowej, która wybrała wykonawcę na zaprojektowanie i budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu.

Po weryfikacji 4 złożonych w postępowaniu ofert stwierdzono, iż najkorzystniejsza jest oferta konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. Pozostali oferenci będą mieli 10 dni na złożenie ewentualnych odwołań od wyboru wykonawcy. Dokumentację postępowania sprawdzi jeszcze Prezes Urzędu Zamówień Publicznych.

– To bardzo dobra wiadomość dla Świnoujścia i jego mieszkańców – mówi wojewoda Krzysztof Kozłowski – Jeśli założony harmonogram prac zostanie utrzymany, to tunelem do Świnoujścia pojedziemy pod koniec 2021 roku.

Stała przeprawa w Świnoujściu połączy wyspy Uznam i Wolin, które rozdziela rzeka Świna, będąca również częścią toru wodnego do portu w Szczecinie. Obecnie komunikację zapewniają przeprawy promowe, które nie posiadają wystarczającej przepustowości (co powoduje często długi czas oczekiwania na prom) i są wrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne – te problemy rozwiąże tunel. Całkowita długość inwestycji wyniesie około 3,4 kilometra, w tym 1,44 kilometra jednorurowego tunelu drążonego. Średnica wewnętrzna tunelu będzie wynosić 12 metrów, zostanie w nim wykonana dwukierunkowa jezdnia z pasami ruchu o szerokości 3,5 m., poniżej jezdni powstanie również galeria ewakuacyjna.

Zobacz również

Od dziś zmiany organizacji ruchu związane z budową ronda

Wykonawca budowy drogi ekspresowej S3 zawiadomił, że od dnia 6 października wprowadzi czasowe zmiany organizacji …

4 komentarze

  1. Wielkie brawa dla Pana Prezydenta i jego zastępcy Barbary Michalskiej za skuteczność w działaniu. Dziękujemy.

  2. Wielkie brawa dla Pana Prezydenta i jego zastępcy Barbary Michalskiej za skuteczność w działaniu. Dziękujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.