Strona główna / Lokalne / Tu obowiązuje zakaz połowu ryb, a wędkarze swoje

Tu obowiązuje zakaz połowu ryb, a wędkarze swoje

Nabrzeża portowe są ulubionym miejscem wędkarzy do rekreacyjnego połowu ryb. Przypominamy, że nie wszędzie można zarzucić wędkę.

Ryb nie można łowić w Basenie Północnym. Od 1 listopada obowiązuje kategoryczny zakaz, informują o tym komunikaty wyświetlane na tablicach informacyjnych.

Okres jesienno-zimowy to czas, gdy łatwiej można złowić rybę, bo te gromadzą się w cieplejszych basenach portowych, aby przezimować. Niestety wykorzystują to kłusownicy używający do połowu wędek z kotwicami i łowią na tzw. szarpaka. Taki połów kaleczy niewyłowione ryby i pozostawia je na pewną śmierć.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

2 komentarze

  1. Prawo mówi tak: Od 20 listopada obowiązuje tymczasowy,całkowity zakaz łowienia ryb tzw. metodą spinningową na obszarze morskich wód wewnętrznych w granicach morskich wód wewnętrznych , w granicach portów morskich.Nie oznacza to więc ,że ryb łowić nie wolno w ogóle a konkretnie powszechnie o tej porze roku stosowaną na Basenie Północnym metodą spławikową.Oznacza to również ,że w tym okresie dozwolone jest tylko rekreacyjne łowienie jedną wędką z jednym haczykiem. Rekreacyjne łowienie ryb w terminie od 15 września do ostatniego dnia lutego dozwolone jest godzinach od 07:00 do 17:00. I dalej :na wodach portowych Świnoujścia od 01 grudnia do końca lutego obowiązuje połowiczny zakaz wędkowania. Oznacza to,że nie wolno w tym okresie łowić w basenach zamkniętych czyli Basenie Północnym i Basenie Zimowym. Jednakże w innych basenach pozostających w granicach zakładów pracy zakaz ten również obowiązuje.
    Dlaczego zatem Państwo wprowadzacie ludzi w błąd ,że w dniu 27.11 wędkarze na tym zdjęciu popełniają przestępstwo. Dlaczego również policja ich ściga skoro mają prawo do czynionego przez nich wędkowania. Aż dziw bierze ,że dotychczas wędkarze nie zorganizowali się aby bronić swoich praw.

    • Człowieku nie dociera że właściciel terenu wprowadził zakaz bo ma do tego prawo.Powodem jest nagminne niszczenie sprzętu pływającego a dla takiego sprzętu została wybudowana marina a nie dla wędkarzy.Były już powybijane iluminatory (ciężarkami) itp. co jeszcze trzeba zrobić żeby do tych tępych łbów trafiło że tam jest ZAKAZ POŁOWU RYB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.