Strona główna / Lokalne / Bezdomny zmarł z zimna przy sklepie Biedronka

Bezdomny zmarł z zimna przy sklepie Biedronka

Ciało bezdomnego znaleziono w sobotę rano przy sklepie Biedronka przy ul. Bolesława Chrobrego w Świnoujściu.  Okoliczności tej sprawy wyjaśniają świnoujscy i policjanci. Ciało leżało pomiędzy wózkami sklepowymi.

Policjanci przypominają, że rozpoczął się sezon jesienno-zimowy, a wraz z nim spadki temperatury. Widząc osoby bezdomne śpiące na przystankach, klatkach schodowych i działkach należy reagować. Powiadamiajmy służby miejskie. Czasem jeden telefon może uratować ludzkie życie.

Osoby, które będą chciałyby skorzystać z oferowanej przez służby pomocy przewożone będą do miejsc dla nich bezpiecznych, w których otrzymają ciepły posiłek i nocleg. Jesienno-zimową porą na wychłodzenie organizmu oprócz osób bezdomnych są narażone również osoby starsze, samotne, które z różnych przyczyn nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami. Czasem napalenie w piecu, aby ogrzać mieszkanie stanowi trudność fizyczną lub materialną. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać czy potrzebuje naszej pomocy. Pamiętajmy, że są instytucje powołane do niesienia wsparcia takim ludziom.

Policjanci posiadający wiedzę w tym temacie informują Ośrodki Pomocy Społecznej o osobach, które z racji swojego wieku, samotności, niezaradności, bądź trudnej sytuacji materialnej mogą stać się potencjalnymi ofiarami wychłodzenia organizmu.

Zobacz również

Rozładunek żurawia budowlanego. Deptak Słowackiego będzie zamknięty

Dziś (wtorek) od godz. 23.00 do jutra (środa) do godziny 5.00 rano mogą wystąpić czasowe …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.